Through Week 2

DISTRICT 3-4A DIVISION I

District Overall

W L W L

Abilene Wylie 0 0 2 0

Stephenville 0 0 2 0

Brownwood 0 0 1 1

Snyder 0 0 1 1

Big Spring 0 0 0 2

‑———

Friday, Sept. 8

Abilene Wylie 42, Lubbock Monterey 17

Sweetwater 56, Big Spring 20

Graham 54, Brownwood 49

Stephenville 41, Springtown 13

Snyder 37, Muleshoe 34

‑———

Friday, Sept. 15

Abilene Wylie at Denison

Big Spring at Monahans

Brownwood at Liberty Hill

Everman at Stephenville

Snyder at Seminole

 

DISTRICT 3-3A DIVISION I

District Overall

W L W L

Comanche 0 0 2 0

Jim Ned 0 0 2 0

Clyde 0 0 1 1

Early 0 0 1 1

Merkel 0 0 1 1

Brady 0 0 0 2

‑———

Friday, Sept. 8

Lago Vista 28, Brady 12

Eastland 35, Clyde 6

Comanche 38, Coleman 0

Roscoe 20, Early 13

Jim Ned 33, Goldthwaite 18

Merkel 20, Hamlin 0

‑———

Friday, Sept. 15

Llano at Brady

Ballinger at Clyde

Cisco at Comanche

Early at Bruceville-Eddy

Anson at Jim Ned

Merkel at Stamford

 

DISTRICT 4-3A DIVISION II

District Overall

W L W L

Eastland 0 0 2 0

Cisco 0 0 1 1

Tolar 0 0 1 1

Bangs 0 0 0 2

Coleman 0 0 0 2

Dublin 0 0 0 2

‑———

Friday, Sept. 8

Hawley 33, Bangs 6

Wall 21, Cisco 3

Comanche 38, Coleman 0

Albany 61, Dublin 21

Eastland 35, Clyde 6

Tolar 48, Hico 11

‑———

Friday, Sept. 15

Winters at Bangs

Cisco at Comanche

Post at Coleman

Dublin vs. Teague (at UMHB)

Breckenridge at Eastland

Boyd at Tolar

 

DISTRICT 7-2A DIVISION I

District Overall

W L W L

De Leon 0 0 2 0

Hamilton 0 0 1 0

Crawford 0 0 1 1

Hico 0 0 1 1

San Saba 0 0 1 1

Goldthwaite 0 0 0 2

Valley Mills 0 0 0 2

‑———

Friday, Sept. 8

Clifton 21, Crawford 20

De Leon 53, Winters 6

Jim Ned 33, Goldthwaite 18

Hamilton 14, Millsap 7

Tolar 48, Hico 11

Harper 56, San Saba 7

Palmer 39, Valley Mills 0

‑———

Friday, Sept. 15

Meridian at Crawford

Cross Plains at De Leon

Little River Academy at Goldthwaite

Hamilton at Moody

Hico at Millsap

San Saba at Johnson City

Hubbard at Valley Mills

 

DISTRICT 8-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Paint Rock 0 0 1 1

Veribest 0 0 1 1

Santa Anna 0 0 0 2

Water Valley 0 0 0 2

‑———

Friday, Sept. 8

Paint Rock 51, Gustine 6

Garden City 74, Santa Anna 0

Rankin 58, Veribest 12

Klondike 67, Water Valley 22

‑———

Friday, Sept. 15

Paint Rock at Loraine

Robert Lee at Santa Anna

Brookesmith at Veribest

Water Valley at Grady

 

DISTRICT 10-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Blanket 0 0 2 0

Evant 0 0 2 0

Zephyr 0 0 2 0

Jonesboro 0 0 1 1

‑———

Friday, Sept. 8

Blanket 51, Sidney 22

Evant 70, Cranfills Gap 20

Milford 71, Jonesboro 44

Zephyr 72, Granbury NCTA 26

‑———

Friday, Sept. 15

Rochelle at Blanket

Gustine at Evant

Jonesboro at Avalon

Austin Royals at Zephyr

 

DISTRICT 11-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Gorman 0 0 2 0

May 0 0 2 0

Gordon 0 0 1 1

Lingleville 0 0 0 1

‑———

Friday, Sept. 8

Crowell 46, Gordon 0

Gorman 52, Throckmorton 12

Lingleville, OPEN

May 48, Eden 0

‑———

Friday, Sept. 15

Gordon at Iredell

Gorman at Lometa

Lingleville at Blum

May at Throckmorton

 

DISTRICT 11-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Moran 0 0 2 0

Strawn 0 0 2 0

Woodson 0 0 1 1

Rising Star 0 0 0 2

‑———

Friday, Sept. 8

Moran 52, Gold-Burg 7

Mullin 56, Rising Star 50

Strawn 48, Forestburg 0

Northside 74, Woodson 50

‑———

Friday, Sept. 15

Moran at Bryson

Rising Star at Panther Creek

Fort Worth THESA at Strawn

Woodson at Blackwell

 

DISTRICT 12-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Panther Creek 0 0 2 0

Mullin 0 0 1 1 Brookesmith 0 0 0 2

Gustine 0 0 0 2

Sidney 0 0 0 2

‑———

Friday, Sept. 8

Paint Rock 51, Gustine 6

Mullin 56, Rising Star 50

Panther Creek 58, Trent 0

Blanket 51, Sidney 22

Saturday, Sept. 9

Blackwell 54, Brookesmith 0

‑———

Friday, Sept. 15

Brookesmith at Veribest

Gustine at Evant

Mullin at Cranfills Gap

Rising Star at Panther Creek

Sidney at Morgan

 

DISTRICT 13-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Richland Springs 0 0 1 1

Cherokee 0 0 0 2

Lohn 0 0 0 2

Rochelle 0 0 0 2

‑———

Thursday, Sept. 7

Zephyr JV 66, Lohn 30

Friday, Sept. 8

Lometa 42, Cherokee 20

Richland Springs 52, Waco Methodist 6

Medina 70, Rochelle 0

‑———

Thursday, Sept. 14

Evant JV at Lohn

Friday, Sept. 15

Wellman-Union vs Rich. Springs (at Trent)

Rochelle at Blanket

Saturday, Sept. 16

Cherokee at Prairie Lea

 

AMERICAN SOUTHWEST CONFERENCE

Conf. Overall

W L W L

Mary Hardin-Baylor 1 0 1 0

Southwestern 1 0 1 1

Belhaven 0 0 1 0

East Texas Baptist 0 0 1 0

Hardin-Simmons 0 0 1 0

Louisiana College 0 0 1 0

Howard Payne 0 0 0 1

Texas Lutheran 0 0 0 1

Sul Ross 0 1 1 1

McMurry 0 1 0 2

———

Saturday, Sept. 9

Mary-Hardin Baylor 23, Sul Ross 7

Southwestern 56, McMurry 12

East Texas Baptist 59, SW Assemblies of God 17

Hardin-Simmons 74, Texas College 0

Hendrix 38, Texas Lutheran 28

Howard Payne, OPEN

Belhaven, OPEN

Louisiana College, OPEN

———

Saturday, Sept. 16

Howard Payne at McMurry

Louisiana College at Hardin-Simmons

Belhaven at Texas Lutheran

East Texas Baptist at Southwestern

Mary Hardin-Baylor at Linfield

Sul Ross, OPEN