Through Week 3

DISTRICT 3-4A DIVISION I

District Overall

W L W L

Stephenville 0 0 3 0

Abilene Wylie 0 0 2 1

Brownwood 0 0 1 2

Snyder 0 0 1 2

Big Spring 0 0 0 3

‑———

Friday, Sept. 15

Denison 24, Abilene Wylie 23

Monahans 45, Big Spring 20

Liberty Hill 70, Brownwood 49

Stephenville 34, Everman 21

Seminole 40, Snyder 0

‑———

Friday, Sept. 22

Abilene Wylie at Argyle

Canyon at Big Spring

Brownwood at Alvarado

Decatur at Stephenville

Sweetwater at Snyder

 

DISTRICT 3-3A DIVISION I

District Overall

W L W L

Jim Ned 0 0 3 0

Comanche 0 0 2 1

Clyde 0 0 2 1

Early 0 0 2 1

Merkel 0 0 1 2

Brady 0 0 0 3

‑———

Friday, Sept. 15

Llano 45, Brady 0

Clyde 66, Ballinger 21

Cisco 25, Comanche 24

Early 39, Bruceville-Eddy 29

Jim Ned 55, Anson 15

Stamford 39, Merkel 20

‑———

Friday, Sept. 22

Brady at Coleman

Clyde at Cisco

Comanche at Little River Academy

Early at Tolar

Sonora at Jim Ned

Ballinger at Merkel

 

DISTRICT 4-3A DIVISION II

District Overall

W L W L

Eastland 0 0 3 0

Cisco 0 0 2 1

Tolar 0 0 1 2

Bangs 0 0 0 3

Coleman 0 0 0 3

Dublin 0 0 0 3

‑———

Friday, Sept. 15

Winters 52, Bangs 36

Cisco 25, Comanche 24

Post 41, Coleman 0

Teague 57, Dublin 7

Eastland 34, Breckenridge 7

Boyd 21, Tolar 14

‑———

Friday, Sept. 22

Bangs at Coahoma

Clyde at Cisco

Brady at Coleman

Dublin at Breckenridge

Walll at Eastland

Early at Tolar

 

DISTRICT 7-2A DIVISION I

District Overall

W L W L

De Leon 0 0 3 0

Hamilton 0 0 2 0

Crawford 0 0 2 1

Hico 0 0 2 1

San Saba 0 0 1 2

Goldthwaite 0 0 0 3

Valley Mills 0 0 0 3

‑———

Friday, Sept. 15

Crawford 48, Meridian 7

De Leon 42, Cross Plains 19

Little River Academy 21, Goldthwaite 15

Hamilton 35, Moody 17

Hico 35, Millsap 25

Johnson City 27, San Saba 6

Hubbard 35, Valley Mills 6

———

Friday, Sept. 22

Crawford at Bosqueville

De Leon at Santo

Goldthwaite at Junction

Thorndale at Hamilton

Hico at Italy

San Saba at Cross Plains

Valley Mills at Blooming Grove

 

DISTRICT 8-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Veribest 0 0 2 1

Paint Rock 0 0 1 2

Water Valley 0 0 1 2

Santa Anna 0 0 0 3

‑———

Friday, Sept. 15

Loraine 67, Paint Rock 16

Robert Lee 52, Santa Anna 6

Veribest 45, Brookesmith 0

Water Valley 60, Grady 14

‑———

Friday, Sept. 22

Panther Creek at Paint Rock

Santa Anna at Zephyr

Veribest at Mullin

Water Valley at Westbrook

 

DISTRICT 10-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Blanket 0 0 3 0

Evant 0 0 3 0

Zephyr 0 0 3 0

Jonesboro 0 0 2 1

‑———

Friday, Sept. 15

Blanket 45, Rochelle 0

Evant 56, Gustine 0

Jonesboro 63, Avalon 20

Zephyr 88, Austin Royals 42

‑———

Friday, Sept. 22

May at Blanket

Iredell at Evant

Cherokee at Jonesboro

Santa Anna at Zephyr

 

DISTRICT 11-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Gorman 0 0 3 0

May 0 0 3 0

Gordon 0 0 1 2

Lingleville 0 0 0 2

‑———

Friday, Sept. 15

Iredell 50, Gordon 0

Gorman 46, Lometa 0

Blum 54, Lingleville 48

May 56, Throckmorton 0

‑———

Friday, Sept. 22

Forestburg at Gordon

Gorman, OPEN

Lingleville at Rising Star

May at Blanket

 

DISTRICT 11-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Strawn 0 0 3 0

Moran 0 0 2 1

Woodson 0 0 1 2

Rising Star 0 0 0 3

‑———

Friday, Sept. 15

Bryson 64, Moran 7

Panther Creek 73, Rising Star 26

Strawn 60, Fort Worth THESA 0

Blackwell 66, Woodson 6

‑———

Friday, Sept. 22

Moran at Covington

Lingleville at Rising Star

Strawn, OPEN

Newcastle at Woodson

 

DISTRICT 12-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Panther Creek 0 0 3 0

Mullin 0 0 1 2 Brookesmith 0 0 0 3

Gustine 0 0 0 3

Sidney 0 0 0 3

‑———

Friday, Sept. 15

Veribest 45, Brookesmith 0

Evant 56, Gustine 0

Cranfills Gap 82, Mullin 76

Panther Creek 73, Rising Star 26

Morgan 52, Sidney 6

‑———

Thursday, Sept. 21

McDade at Gustine

Friday, Sept. 22

Brookesmith at Trent

Veribest at Mullin

Panther Creek at Paint Rock

Cranfills Gap at Sidney

 

DISTRICT 13-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Richland Springs 0 0 2 1

Lohn 0 0 1 2

Cherokee 0 0 0 2

Rochelle 0 0 0 3

‑———

Thursday, Sept. 14

Lohn 44, Evant JV 14

Friday, Sept. 15

Richland Springs 62, Wellman-Union 0

Blanket 45, Rochelle 0

Saturday, Sept. 16

Cherokee at Prairie Lea

‑———

Thursday, Sept. 21

Lohn at Blackwell JV

Friday, Sept. 15

Cherokee at Jonesboro

Austin Hill Country at Richland Springs

Eden at Rochelle

 

AMERICAN SOUTHWEST CONFERENCE

Conf. Overall

W L W L

East Texas Baptist 1 0 2 0

Mary Hardin-Baylor 1 0 2 0

Hardin-Simmons 1 0 2 0

Texas Lutheran 1 0 1 1

Southwestern 1 1 1 2

McMurry 1 1 1 2

Belhaven 0 1 1 1

Louisiana College 0 1 1 1

Sul Ross 0 1 1 1

Howard Payne 0 1 0 2

———

Saturday, Sept. 16

McMurry 33, Howard Payne 21

Hardin-Simmons 55, Louisiana College 10

Texas Lutheran 37, Belhaven 0

East Texas Baptist 28, Southwestern 10

Mary Hardin-Baylor 24, Linfield 3

Sul Ross, OPEN

———

Saturday, Sept. 23

Hardin-Simmons at Howard Payne

Southwestern at Louisiana College

Texas Lutheran at Mary Hardin-Baylor

McMurry at Sul Ross

Belhaven at East Texas Baptist