DISTRICT 3-4A DIVISION I

District Overall

W L W L

Stephenville 0 0 4 2

Abilene Wylie 0 0 3 2

Brownwood 0 0 3 2

Snyder 0 0 1 5

Big Spring 0 0 0 6

‑———

Friday, Oct. 6

Graham 54, Big Spring 7

Lubbock Monterey 20, Stephenville 17

Perryton 26, Snyder 22

Abilene Wylie, OPEN

Brownwood, OPEN

‑———

Friday, Oct. 13

Brownwood at Abilene Wylie

Big Spring at Snyder

Stephenville, OPEN

 

DISTRICT 3-3A DIVISION I

District Overall

W L W L

Comanche 0 0 4 1

Jim Ned 0 0 4 1

Clyde 0 0 3 2

Merkel 0 0 3 2

Early 0 0 2 3

Brady 0 0 0 5

‑———

Friday, Oct. 6

Brady, OPEN

Clyde, OPEN

Comanche, OPEN

Early OPEN

Jim Ned, OPEN

Merkel, OPEN

‑———

Friday, Oct. 13

Early at Brady

Clyde at Merkel

Jim Ned at Comanche

 

DISTRICT 4-3A DIVISION II

District Overall

W L W L

Cisco 0 0 3 2

Eastland 0 0 3 2

Tolar 0 0 3 2

Dublin 0 0 2 3

Coleman 0 0 1 4

Bangs 0 0 0 5

‑———

Friday, Oct. 6

Bangs, OPEN

Cisco, OPEN

Coleman, OPEN

Dublin, OPEN

Eastland, OPEN

Tolar, OPEN

‑———

Friday, Oct. 13

Bangs at Coleman

Cisco at Dublin

Tolar at Eastland

 

DISTRICT 7-2A DIVISION I

District Overall

W L W L

De Leon 2 0 6 0

Goldthwaite 2 0 3 3

San Saba 1 0 3 2

Crawford 1 1 4 2

Hico 0 1 3 2

Hamilton 0 2 3 2

Valley Mills 0 2 0 6

‑———

Friday, Oct. 6

Goldthwaite 32, Valley Mills 10

Crawford 20, Hamilton 13

De Leon 27, Hico 14

San Saba, OPEN

———

Friday, Oct. 13

San Saba at Goldthwaite

Crawford at Valley Mills

Hamilton at Hico

De Leon, OPEN

 

DISTRICT 8-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Veribest 0 0 4 2

Paint Rock 0 0 2 4

Water Valley 0 0 2 4

Santa Anna 0 0 0 6

‑———

Friday, Oct. 6

Brookesmith 34, Paint Rock 30

Evant 53, Santa Anna 9

Blackwell 77, Veribest 38

May 74, Water Valley 26

———

Friday, Oct. 13

Eden at Paint Rock

Blackwell at Santa Anna

Veribest at Highland

Water Valley at Rankin

 

DISTRICT 10-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Zephyr 0 0 6 0

Evant 0 0 5 1

Jonesboro 0 0 5 1

Blanket 0 0 4 2

‑———

Friday, Oct. 6

Strawn 66, Blanket 14

Evant 53, Santa Anna 0

Jonesboro 76, Dallas Lutheran 42

Zephyr 60, Cherokee 14

———

Friday, Oct. 13

Blanket at Lometa

Jonesboro at Oakwood

Zephyr, OPEN

Saturday, Oct. 14

Evant at Nueces Canyon

 

DISTRICT 11-A DIVISION I

District Overall

W L W L

May 0 0 6 0

Gorman 0 0 3 1

Gordon 0 0 2 4

Lingleville 0 0 1 4

‑———

Friday, Oct. 6

Aspermont 42, Gordon 23

Bryson 60, Gorman 26

Iredell 65, Lingleville 20

May 74, Water Valley 26

———

Friday, Oct. 13

Gordon at Strawn

Morgan at Gorman

Lingleville at Walnut Springs

Knox City at May

 

DISTRICT 11-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Strawn 0 0 5 0

Moran 0 0 3 3

Rising Star 0 0 1 5

Woodson 0 0 1 5

‑———

Friday, Oct. 6

Highland 50, Moran 27

Strawn 66, Blanket 14

Lueders-Avoca 62, Woodson 32

Saturday, Oct. 7

Abilene Christian 58, Rising Star 0

———

Friday, Oct. 13

Benjamin at Moran

Rising Star, OPEN

Gordon at Strawn

Woodson, OPEN

 

DISTRICT 12-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Panther Creek 0 0 4 1

Mullin 0 0 3 3

Gustine 0 0 2 3

Brookesmith 0 0 2 4

Sidney 0 0 0 5

‑———

Friday, Oct. 6

Brookesmith 34, Paint Rock 30

Gustine, OPEN

Mullin 59, Rochelle 0

Panther Creek, OPEN

Lometa 58, Sidney 22

———

Friday, Oct. 13

Brookesmith at Gustine

Sidney at Mullin

Panther Creek at Rochelle

 

DISTRICT 13-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Richland Springs 0 0 5 1

Lohn 0 0 2 4

Cherokee 0 0 1 4

Rochelle 0 0 0 6

‑———

Thursday, Oct. 5

Panther Creek JV 33, Lohn 26

Friday, Oct. 6

Zephyr 60, Cherokee 14

Richland Springs 56, Sterling City 6

Mullin 59, Rochelle 0

———

Friday, Oct. 13

Cherokee at Cedar Park Summit

Lohn, OPEN

Fort Worth THESA at Richland Springs

Panther Creek at Rochelle

 

AMERICAN SOUTHWEST CONFERENCE

Conf. Overall

W L W L

Mary Hardin-Baylor 4 0 5 0

Hardin-Simmons 3 1 4 1

East Texas Baptist 3 1 4 1

Texas Lutheran 3 1 3 2

Southwestern 3 2 3 3

Sul Ross 2 2 3 2

McMurry 2 3 2 4

Howard Payne 1 3 1 4

Louisiana College 0 4 1 4

Belhaven 0 4 1 4

———

Saturday, Oct. 7

East Texas Baptist 57, Howard Payne 7

McMurry 42, Belhaven 30

Mary Hardin-Baylor 17, Hardin-Simmons 7

Texas Lutheran 47, Louisiana College 30

Southwestern 29, Sul Ross 27

———

Saturday, Oct. 14

Howard Payne at Mary Hardin-Baylor

Texas Lutheran at East Texas Baptist

Southwestern at Belhaven

Hardin-Simmons at Sul Ross

McMurry at Louisiana College