DISTRICT 3-4A DIVISION I

District Overall

W L W L

Abilene Wylie 2 0 5 2

Stephenville 1 0 5 2

Snyder 1 0 2 5

Brownwood 0 2 3 4

Big Spring 0 2 0 7

‑———

Friday, Oct. 20

Stephenville 28, Brownwood 21

Abilene Wylie 42, Big Spring 6

Snyder, OPEN

‑———

Friday, Oct. 27

Alvin Shadow Creek at Brownwood

Snyder at Abilene Wylie

Big Spring at Stephenville

 

DISTRICT 3-3A DIVISION I

District Overall

W L W L

Comanche 2 0 6 1

Clyde 2 0 5 2

Jim Ned 1 1 5 2

Early 1 1 3 4

Merkel 0 2 3 4

Brady 0 2 0 7

‑———

Friday, Oct. 20

Clyde 56, Early 13

Comanche 31, Merkel 14

Jim Ned 39, Brady 21

‑———

Friday, Oct. 27

Jim Ned at Early

Clyde at Comanche

Merkel at Brady

 

DISTRICT 4-3A DIVISION II

District Overall

W L W L

Cisco 2 0 5 2

Eastland 2 0 5 2

Tolar 1 1 4 3

Coleman 1 1 2 5

Dublin 0 2 2 5

Bangs 0 2 0 7

‑———

Friday, Oct. 20

Tolar 63, Bangs 6

Cisco 47, Coleman 0

Eastland 42, Dublin 3

‑———

Friday, Oct. 27

Cisco at Bangs

Eastland at Coleman

Tolar at Dublin

 

DISTRICT 7-2A DIVISION I

District Overall

W L W L

De Leon 3 0 7 0

Goldthwaite 3 0 4 3

Crawford 3 1 6 2

Hico 2 1 5 2

San Saba 1 2 3 4

Hamilton 0 4 3 4

Valley Mills 0 4 0 8

———

Friday, Oct. 20

Crawford 26, San Saba 6

De Leon 56, Hamilton 14

Hico 42, Valley Mills 6

Goldthwaite, OPEN

———

Friday, Oct. 27

Goldthwaite at Crawford

San Saba at Hico

De Leon at Valley Mills

Hamilton, OPEN

 

DISTRICT 8-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Veribest 0 0 4 3

Paint Rock 0 0 2 5

Water Valley 0 0 2 5

Santa Anna 0 0 0 7

———

Friday, Oct. 20

Paint Rock, OPEN

Santa Anna, OPEN

Veribest, OPEN

Water Valley, OPEN

———

Friday, Oct. 27

Santa Anna at Veribest

Paint Rock at Water Valley

 

DISTRICT 10-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Zephyr 0 0 7 0

Evant 0 0 6 1

Jonesboro 0 0 6 1

Blanket 0 0 5 2

———

Friday, Oct. 20

Blanket, OPEN

Evant, OPEN

Jonesboro, OPEN

Zephyr 72, Gorman 26

———

Friday, Oct. 27

Blanket at Jonesboro

Zephyr at Evant

 

DISTRICT 11-A DIVISION I

District Overall

W L W L

May 0 0 7 0

Gorman 0 0 5 3

Lingleville 0 0 2 4

Gordon 0 0 2 5

———

Friday, Oct. 20

Gordon, OPEN

Zephyr 72, Gorman 26

Lingleville, OPEN

May, OPEN

———

Friday, Oct. 27

Gorman at May

Lingleville at Gordon

 

DISTRICT 11-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Strawn 0 0 7 0

Moran 0 0 4 3

Rising Star 0 0 2 5

Woodson 0 0 1 5

———

Friday, Oct. 20

Moran, OPEN

Rising Star 76, Gustine 34

Strawn 62, Cherokee 0

Woodson, OPEN

———

Friday, Oct. 27

Rising at Strawn

Woodson at Moran

 

DISTRICT 12-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Brookesmith 2 0 4 4

Panther Creek 1 0 6 1

Mullin 1 1 4 4

Gustine 0 1 2 5

Sidney 0 2 0 7

———

Friday, Oct. 20

Brookesmith 48, Mullin 46

Panther Creek 62, Sidney 16

Rising Star 76, Gustine 34

———

Friday, Oct. 27

Brookesmith at Panther Creek

Gustine at Mullin

Sidney, OPEN

 

DISTRICT 13-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Richland Springs 0 0 6 1

Cherokee 0 0 2 5

Lohn 0 0 2 5

Rochelle 0 0 0 7

———

Thursday, Oct. 19

Lometa JV 60, Lohn 12

Friday, Oct. 20

Strawn 62, Cherokee 0

 

Richland Springs, OPEN

Rochelle, OPEN

———

Friday, Oct. 27

Richland Springs at Rochelle

Cherokee at Lohn

 

AMERICAN SOUTHWEST CONFERENCE

Conf. Overall

W L W L

Mary Hardin-Baylor 6 0 7 0

Hardin-Simmons 5 1 6 1

East Texas Baptist 4 2 5 2

Southwestern 4 2 4 3

Texas Lutheran 4 2 4 3

Sul Ross 3 3 4 3

McMurry 2 4 2 5

Louisiana College 1 5 2 5

Howard Payne 1 5 1 6

Belhaven 0 6 1 6

———

Saturday, Oct. 21

Sul Ross 52, Howard Payne 15

Hardin-Simmons 33, Texas Lutheran 30

Mary Hardin-Baylor 45, Belhaven 7

East Texas Baptist 68, Louisiana College 35

McMurry, OPEN

Southwestern, OPEN

———

Saturday, Oct. 28

Texas Lutheran at Howard Payne

Southwestern at Hardin-Simmons

Mary Hardin-Baylor at McMurry

East Texas Baptist at Sul Ross

Louisiana College at Belhaven