DISTRICT 5-4A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

Waco La Vega 0 0 1 0

Brownwood 0 0 0 1

China Spring 0 0 0 1

Gatesville 0 0 0 1

Stephenville 0 0 0 1

———

Friday, Aug. 31

Brock 41, Brownwood 10

Lorena 35, China Spring 21

Midlothian Heritage 21, Gatesville 6

Argyle 45, Stephenville 35

Waco La Vega 39, Medina Valley 8

———

Friday, Sept. 7

Brownwood at Snyder

Addison Trinity Christian at China Spring

Gatesville at Robinson

Stephenville at Everman

Waco La Vega at Argyle

 

DISTRICT 3-3A DIVISION I

 

District Overall

W L W L Breckenridge 0 0 1 0

Early 0 0 1 0

Eastland 0 0 1 0

Jim Ned 0 0 1 0

Clyde 0 0 0 1

Wall 0 0 0 1

———

Friday, Aug. 31

Breckenridge 43, Jacksboro 36

De Leon 26, Clyde 8

Early 60, Bangs 20

Eastland 34, Comanche 15

Jim Ned 69, Coleman 0

Mason 27, Wall 21

———

Friday, Aug. 31

Comanche at Breckenridge

Merkel at Clyde

Early at Coleman

Eastland at West

Jim Ned at Anson

Cisco at Wall

 

DISTRICT 4-3A DIVISION II

 

District Overall

W L W L Ballinger 0 0 1 0

Cisco 0 0 1 0

Anson 0 0 0 1

Bangs 0 0 0 1

Coleman 0 0 0 1

Grape Creek 0 0 0 1

Merkel 0 0 0 1

San Angelo TLC 0 0 0 1

———

Friday, Aug. 31

Hamlin 42, Anson 12

Ballinger 20, Brady 19

Early 60, Bangs 20

Cisco 56, Sweetwater 7

Jim Ned 69, Coleman 0

Baird 30, Grape Creek 0

Stamford 52, Merkel 13

Eldorado 54, San Angelo TLC 18

———

Friday, Sept. 7

Jim Ned at Anson

Reagan County at Ballinger

Bangs at Hawley

Cisco at Wall

Early at Coleman

Christoval at Grape Creek

Merkel at Clyde

San Angelo TLC at Irion County

 

DISTRICT 6-3A DIVISION II

 

District Overall

W L W L

Dublin 0 0 1 0

Comanche 0 0 0 1

Jacksboro 0 0 0 1

Millsap 0 0 0 1

Rio Vista 0 0 0 1

Tolar 0 0 0 1

———

Friday, Aug. 31

Eastland 34, Comanche 15

Dublin 45, Hico 28

Breckenridge 43, Jacksboro 36

Hamilton 26, Millsap 25

Bruceville-Eddy 28, Rio Vista 8

Crawford 40, Tolar 14

———

Friday, Sept. 7

Comanche at Breckenridge

Albany at Dublin

Jacksboro at Windthorst

Callisburg at Millsap

Rice at Rio Vista

Tolar at De Leon

 

DISTRICT 7-2A DIVISION I

 

District Overall

W L W L Crawford 0 0 1 0

De Leon 0 0 1 0

San Saba 0 0 1 0

Goldthwaite 0 0 0 1

Hico 0 0 0 1

Valley Mills 0 0 0 1

———

Friday, Aug. 31

Crawford 40, Tolar 14

De Leon 26, Clyde 8

Winters 34, Goldthwaite 14

Dublin 45, Hico 28

San Saba 53, Johnson City 6

Clifton 59, Valley Mills 7

———

Friday, Sept. 7

Clifton at Crawford

Tolar at De Leon

Junction at Goldthwaite

Hico at Hamilton

Harper at San Saba

Santo at Valley Mills

 

DISTRICT 14-A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

May 0 0 1 0

Gorman 0 0 0 1

Lingleville 0 0 0 1

Santa Anna 0 0 0 1

———

Thursday, Aug. 30

Brookesmith 46, Santa Anna 20

Friday, Aug. 31

Milford 64, Gorman 14

Panther Creek 62, Lingleville 14

May 40, Richland Springs 26

———

Friday, Sept. 7

Gorman at Strawn

Lingleville at Three Way

May at Cherokee

Rochelle at Santa Anna

 

DISTRICT 15-A DIVISION I

 

District Overall

W L W L Evant 0 0 1 0

Jonesboro 0 0 1 0

Lometa 0 0 0 1

Zephyr 0 0 0 1

———

Friday, Aug. 31

Evant 61, Mullin 0

Jonesboro 60, Carrollton TACA 12

Saturday, Sept. 1

Iredell 46, Lometa 0

Coolidge 59, Zephyr 0

———

Friday, Sept. 7

Evant at Cranfills Gap

Jonesboro at Blum

Lometa at Blanket

Zephyr at Granbury NCTA

 

DISTRICT 15-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Blanket 0 0 1 0

Brookesmith 0 0 1 0

Sidney 0 0 1 0

Mullin 0 0 0 1

Rising Star 0 0 0 1

———

Thursday, Aug. 30

Brookesmith 46, Santa Anna 20

Friday, Aug. 31

Blanket 54, Cherokee 12

Evant 61, Mullin 0

Bronte 44, Rising Star 0

Sidney 48, Walnut Springs 44

———

Friday, Sept. 7

Lometa at Blanket

Panther Creek at Brookesmith

Mullin at Trent

Moran at Rising Star

Robert Lee at Sidney

 

DISTRICT 15-A DIVISION II

 

District Overall

W L W L

Panther Creek 0 0 1 0

Cherokee 0 0 0 1

Lohn 0 0 0 1

Richland Springs 0 0 0 1

Rochelle 0 0 0 1

———

Thursday, Aug. 30

Leakey 57, Rochelle 0

Friday, Aug. 31

Blanket 54, Cherokee 12

Panther Creek 62, Lingleville 14

May 40, Richland Springs 26

Saturday, Sept. 1

Bluff Dale 57, Lohn 12

———

Friday, Sept. 7

May at Cherokee

Gustine at Lohn

Panther Creek at Brookesmith

Rich. Springs at San Marcos Hill Country

Rochelle at Santa Anna