Through games played Friday, Oct. 12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DISTRICT 5-4A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

Brownwood 1 0 4 2

Stephenville 1 0 4 2

Waco La Vega 0 0 4 2

China Spring 0 1 4 3

Gatesville 0 1 2 5

———

Friday, Oct. 12

Brownwood 34, Gatesville 14

Stephenville 21, China Spring 14

Waco La Vega, OPEN

———

Friday, Oct. 19

Stephenville at Waco La Vega

Gatesville at China Spring

Brownwood, OPEN

 

DISTRICT 3-3A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

Eastland 1 0 5 1

Jim Ned 1 0 5 1

Wall 1 0 3 2

Early 0 1 4 2

Breckenridge 0 1 2 4

Clyde 0 1 1 4

———

Friday, Oct. 12

Eastland 49, Early 35

Jim Ned 10, Breckenridge 7

Wall 28, Clyde 13

———

Friday, Oct. 19

Early at Clyde

Eastland at Breckenridge

Jim Ned at Wall

 

DISTRICT 4-3A DIVISION II

 

District Overall

W L W L

Cisco 3 0 5 0

Ballinger 2 1 4 2

Grape Creek 2 1 3 3

Anson 2 1 2 4

Coleman 1 2 2 4

Bangs 1 2 1 5

Merkel 1 2 1 5

San Angelo TLCA 0 3 1 5

———

Friday, Oct. 12

Ballinger 45, Bangs 7

Cisco 48, Coleman 0

Anson 49, Merkel 41

Grape Creek 34, San Angelo TLCA 14

———

Friday, Oct. 19

Bangs at Merkel

Anson at Coleman

Ballinger at Grape Creek

Cisco at San Angelo TLCA

 

DISTRICT 6-3A DIVISION II

 

District Overall

W L W L

Dublin 1 0 6 0

Comanche 1 0 3 3

Millsap 1 0 2 4

Tolar 0 1 3 3

Jacksboro 0 1 2 4

Rio Vista 0 1 1 4

———

Friday, Oct. 12

Comanche 24, Jacksboro 14

Dublin 28, Tolar 27

Millsap 21, Rio Vista 15

———

Friday, Oct. 19

Comanche at Millsap

Dublin at Rio Vista

Tolar at Jacksboro

 

DISTRICT 7-2A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

San Saba 1 0 6 0

Crawford 1 0 3 3

De Leon 1 0 3 3

Valley Mills 0 1 3 3

Hico 0 1 1 4

Goldthwaite 0 1 1 5

———

Friday, Oct. 12

San Saba 78, Goldthwaite 0

De Leon 21, Hico 14

Crawford 25, Valley Mills 10

———

Friday, Oct. 12

Goldthwaite at Crawford

San Saba at Hico

De Leon at Valley Mills

 

DISTRICT 14-A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

May 0 0 4 3

Gorman 0 0 4 3

Santa Anna 0 0 2 5

Lingleville 0 0 1 5

———

Friday, Oct. 12

Gorman 73, Gordon 69

Woodson 68, Lingleville 58

Strawn 53, May 6

Blackwell 50, Santa Anna 0

———

Friday, Oct. 19

Gorman, OPEN

Lingleville, OPEN

May, OPEN

Santa Anna, OPEN

 

DISTRICT 15-A DIVISION I

 

District Overall

W L W L Evant 0 0 6 1

Zephyr 0 0 5 2

Jonesboro 0 0 4 3

Lometa 0 0 2 5

———

Thursday, Oct. 11

Stephenville Faith 78, Zephyr 44

Friday, Oct. 12

Evant 1, Morgan 0 (forfeit)

Lometa 60, Bynum 14

Iredell 52, Jonesboro 20

———

Friday, Oct. 19

Evant, OPEN

Jonesboro, OPEN

Lometa, OPEN

Zephyr, OPEN

 

DISTRICT 15-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Blanket 1 0 7 0

Sidney 1 0 6 1

Rising Star 0 0 1 5

Brookesmith 0 1 3 3

Mullin 0 1 2 5

———

Friday, Oct. 12

Blanket 33, Brookesmith 12

Sidney 60, Mullin 12

Rising Star, OPEN

———

Friday, Oct. 19

Blanket at Rising Star

Mullin at Brookesmith

Sidney, OPEN

 

DISTRICT 16-A DIVISION II

 

District Overall

W L W L

Panther Creek 1 0 3 3

Cherokee 1 0 2 5

Richland Springs 0 0 5 1

Rochelle 0 1 1 6

Lohn 0 1 0 3

———

Friday, Oct. 12

Cherokee 65, Rochelle 16

Panther Creek 58, Lohn 0

Richland Springs 55, Fort Worth THESA 6

———

Friday, Oct. 19

Richland Springs at Panther Creek

Cherokee at Lohn

Rochelle, OPEN