Bulletin Staff Report

TTAB District 2 Senior Midget Boys

at Camp Bowie Sports Complex

Game 1: Comanche Yankees 7, Early Braves 6

Game 2: Brownwood Cardinals 12, Early Cardinals 2

Game 3: Brownwood Dawgs 13, Comanche Yankees 1

Game 4: Brownwood Cardinals 14, Comanche Astros 3

Game 5: Comanche Yankees 11, Early Cardinals 2

Game 6: Comanche Astros 6, Early Braves 5

Game 7: Brownwood Dawgs 6, Brownwood Cardinals 5

Game 8: Comanche Astros def. Comanche Yankees

Game 9: Brownwood Cardinals 14, Comanche Astros 4

CHAMPIONSHIP: Brownwood Dawgs 12, Brownwood Cardinals 6

TTAB District 3 Freshman Tight Base Boys

at Bangs Youth Fields

Game 1: Ballinger Bearcats 10, Miles Bulldogs 2

Game 2: Bangs Dragons 6, Bronte Rangers 4

Game 3: Winters Nitros 11, Ballinger Bearcats 3

Game 4: Bangs Dragons 18, Bangs Colts 1

Game 5: Bronte Rangers 11, Ballinger Bearcats 5

Game 6: Miles Bulldogs 22, Bangs Colts 0

Game 7: Winters Nitros 4, Bangs Dragons 3

Game 8: Bronte Rangers 10, Miles Bulldogs 8

Game 9: Bangs Dragons vs. Bronte Rangers, 6 p.m. Friday

Game 10: CHAMPIONSHIP: Winters Nitros vs. Game 9 winner, 8 p.m. Friday

Game 11: IF NEEDED: Game 10 winner vs. Game 10 loser, 10 a.m. Saturday

TTAB District 3 Junior Boys

at Camp Bowie Sports Complex

Game 1: Brownwood White Sox 16, Early Purple 3

Game 2: Goldthwaite Gold 9, Mason Wranglers 6

Game 3: Brownwood Rangers 16, De Leon 4

Game 4: Brownwood White Sox 11, Gorman As 0

Game 5: Brownwood Rangers 11, Goldthwaite Gold 1

Game 6: De Leon 19, Mason Wranglers 1

Game 7: Early Purple 3, Goldthwaite Gold 1

Game 8: De Leon 13, Gorman As 2

Game 9: Brownwood Rangers 4, Brownwood White Sox 2

Game 10: De Leon 9, Early Purple 8

Game 11: Brownwood White Sox 10, De Leon 1

Game 12: CHAMPIONSHIP: Brownwood Rangers vs. Brownwood White Sox, 6 p.m. Friday

Game 13: IF NEEDED: Game 12 winner vs. Game 12 loser, 8:30 p.m. Friday

TTAS High School Eligible State Tournament

at Camp Bowie Sports Complex

Game 1: Early vs. Clyde, 6 p.m. Friday

Game 2: Brownwood vs. Alba, 6 p.m. Friday

Game 3: Ennis vs. Mabank, 6 p.m. Friday

Game 4: Bangs vs. Eastland, 6 p.m. Friday

Game 5: Hico vs. Game 1 winner, 8:30 p.m. Friday

Game 6: Cisco vs. Game 2 winner, 8:30 p.m. Friday

Game 7: Game 2 loser vs. Game 3 loser, 8 a.m. Saturday

Game 8: Game 1 loser vs. Game 4 loser, 8 a.m. Saturday

Game 9: Game 7 winner vs. Game 5 loser, 10:30 a.m. Saturday

Game 10: Game 8 winner vs. Game 6 loser, 10:30 Saturday

Game 11: Game 3 winner vs. Game 5 winner, 10:30 a.m. Saturday

Game 12: Game 4 winner vs. Game 6 winner, 10:30 a.m. Saturday

Game 13: Game 10 winner vs. Game 11 loser, 6 p.m. Saturday

Game 14: Game 9 winner vs. Game 12 loser, 6 p.m. Saturday

Game 15: Game 11 winner vs. Game 12 winner, 8:30 p.m. Saturday

Game 16: Game 13 winner vs. Game 14 winner, 8:30 p.m. Saturday

Game 17: Game 16 winner vs. Game 15 loser, 8:30 a.m. Sunday

Game 18: CHAMPIONSHIP: Game 15 winner vs. Game 17 winner, 10:30 a.m., Sunday

Game 19: IF NEEDED: Game 18 winner vs. Game 18 loser, 12:30 p.m. Sunday