Bulletin Staff Report

SIX-MAN DIVISION I

DISTRICT 9 ALL-DISTRICT

Most Valuable Player

Haustin Burkhart, Sr., Richland Springs

Newcomer of the Year

Cooper Lee, So., Robert Lee

Offensive MVP

William Snyder, So., Rochelle

Defensive MVP

Stephen Fowler, Jr., Richland Springs

First Team Offense

Tight Ends – Bryan Torres, So. Richland Springs; Ben VanCleave, So., Richland Springs

Wide Receivers – Denim Reeves, So., Richland Springs; Haden Dillard, Jr., Robert Lee

Center – Randy Couch, Sr., Richland Springs

Quarterback – Korey Kunc, Sr., Rochelle

Running Backs – David Veitch, Sr., Richland Springs; Chris Tate, Sr., Santa Anna

Fullback – Andy Williams, Jr., Rochelle

Spreadback – Manny Dancy, Sr., Santa Anna

Utility Back – Stephen Fowler, Sr., Richland Springs

Kicker – Bryan Torres, So., Richland Springs

Special Teams Player – Stephen Thornhill, Jr., Richland Springs

First Team Defense

Noseguard – Randy Couch, Sr., Richland Springs

Linemen – Bryan Torres, So., Richland Springs; Stetson Nesbitt, Sr., Robert Lee; Christian Washington, Jr., Santa Anna

Linebackers – Korey Kunc, Sr., Rochelle; Ben VanCleave, So., Richland Springs

Cornerbacks – Chance Bush, Fr., Richland Springs; Blake Millican, Sr., Robert Lee

Safeties – Manny Dancy, Sr., Santa Anna; Justin Gartman, Fr., Robert Lee

Utility Player – Chris Tate, Sr., Santa Anna

Punter – Phillip Bruder, Jr., Veribest

Second Team Offense

Tight Ends – Stetson Nesbitt, Sr., Robert Lee; Phillip Bruder, Jr., Veribest

Wide Receivers – Brandon Adams, Sr., Rochelle; Brennen McGinty, Jr., Richland Springs

Center – Blake Hewitt, Jr., Robert Lee

Quarterback – Justin Gartman, Fr., Robert Lee

Running Backs – Blake Millican, Sr., Robert Lee; Juan Mendez, Jr., Veribest

Fullback – Pedro Gutierrez, Fr., Eden

Spreadback – Kris Magellen, Fr., Eden

Utility Back – Juan Suarez, Jr., Santa Anna

Kicker – Haden Dillard, Jr., Robert Lee

Special Teams Player – J.J. Spencer, Sr., Rochelle

Second Team Defense

Noseguard – Juan Mendez, Jr., Veribest

Linemen – William Snyder, So., Rochelle; Haden Dillard, Sr., Robert Lee; Shawn Teague, Sr., Rochelle

Linebackers – Andy Williams, So., Rochelle; Kris Magellen, So., Eden

Cornerbacks – Neil McMillan, Jr., Richland Springs; Justin Torres, Jr., Eden

Safeties – Chris Broz, Jr., Veribest; Webb Rouche, Fr., Rochelle

Utility Player – Elbert Thomas, Jr., Richland Springs

Punter – Joe Estrada, Jr., Robert Lee

SIX-MAN DIVISION I

DISTRICT 10 ALL-DISTRICT

Most Valuable Player

Trey Doyle, Sr., Strawn

Newcomer of the Year

Parker Purvis, Jr., Strawn

Offensive MVP

Alec Apple, Jr., Rising Star

Defensive MVP

Victor Reyes, Sr., Strawn

Coach of the Year

Brian Davis, Gustine

First Team Offense

Tight Ends – James Miller, Sr., Strawn; Mikey Nail, Sr., Rising Star

Wide Receivers – Hayden Hicks, Jr., Gustine; Raymond Sutton, Sr., Rising Star

Center – Cliff Thornton, Sr., Strawn

Quarterback – Aron Wilson, Sr., Rising Star

Running Backs – Joseph Sharp, Jr., Strawn; Kenneth Smith, Jr., Gustine

Fullback – Luis Elizondo, Sr., Strawn

Spreadback – John Cherry, Sr., Gordon

Utility Back – Anthony Johnson, Sr., Gustine

Kicker – Jon Jorgenson, Sr., Gordon

Special Teams – Matthew O’Briant, Sr., May

Second Team Defense

Noseguard – James Miller, Sr., Strawn

Linemen – Taylor Robinson, Sr., Strawn; Carl Pendergrast, Jr., Rising Star; Jon Poage, Sr., Gustine

Linebackers – Joseph Sharp, Jr., Strawn; Kenneth Smith, Sr., Gustine

Cornerbacks – Aron Wilson, Sr., Rising Star; Anthony Johnson, Sr., Gustine

Safeties – Raymond Sutton, Sr., Rising Star; Hayden Hicks, Jr., Gustine

Utility Player – Luis Elizondo, Sr., Strawn

Punter – Jerod Ramirez, Jr., Blanket

Second Team Offense

Tight Ends – Jon Poage, Sr., Gustine; Sam Boyd,Sr., Blanket

Wide Receivers – Braxton Gonzalez, Jr., Blanket; Cameron Prater, Jr., Blanket; Kaleb Harmon, Sr., Rising Star

Center – Brett Helmuth, Sr., Rising Star

Quarterback – Alex Castorena, Jr., Gustine

Running Backs – Austin Hughes, Jr., Blanket; Colton Hill, Jr., Rising Star

Fullback – Daniel Juarez, Sr., Strawn

Spreadback – Corey Wetzel, Sr., Blanket

Utility Back – Joe Spillman, Sr., Rising Star

Kicker – Case Hoekman, Sr., Gustine

Special Teams – Shea Caudle, Jr., Strawn

Second Team Defense

Noseguard – Angel Rios, Sr., Gustine

Linemen – Darrell Greenwood, Sr., Blanket; Cliff Thornton, Sr., Strawn; Joe Spillman, Sr., Rising Star

Linebackers – Corey Wetzel, Sr., Blanket; Daniel Juarez, Sr., Strawn

Cornerbacks – Colton Hill, Jr., Rising Star; Jared Howard, Fr., May

Safeties – Josh Regino, Jr., Strawn; Dustin Graves, So., May

Utility Player – Jaron Prater, So., Blanket; Cody Lancaster, Jr., May; Lance Hopper, So., Gustine

All-Star Selections

Trey Doyle, StRawn

Victor Reyes, Strawn

James Miller, Strawn

Aron Wilson, Rising Star

Jon Poage, Gustine

Corey Wetzel, Blanket

Darrell Greenwood, Blanket