The following are the standings for the districts in the Bulletin's coverage area heading into the third week of the season:

 

DISTRICT 8-3A

    District     Overall

    W    L    W    L

Burnet    0    0    2    0

Gatesville    0    0    1    1

Lampasas    0    0    1    1

Liberty Hill    0    0    1    1

Llano    0    0    1    1

Brownwood    0    0    0    2

-———

Friday, Sept. 13

Snyder at Brownwood

Marble Falls at Burnet

Gatesville at Waco Connally

Lorena at Lampasas

Liberty Hill at Smithville

Bandera at Llano

———

Friday, Sept. 6

Graham 56, Brownwood 15

Burnet 20, Rockdale 9

Gatesville 28, Waco University 22

Austin Travis 55, Lampasas 28

Liberty Hill 20, Hondo 6

Llano 21, Bangs 14

DISTRICT 3-2A DIVISION?I

    District    Overall

    W    L    W    L

Ingram Moore    0    0    2    0

Wall    0    0    2    0

Brady    0    0    1    1

Early    0    0    1    1

Bangs    0    0    0    2

Comfort    0    0    0    2

Grape Creek    0    0    0    2

———

Friday, Sept. 13

Goldthwaite at Bangs

Fredericksburg at Brady

Mason at Comfort

Early at Coleman

Grape Creek at Junction

Ingram Moore at Harper

Sonora at Wall

———

Friday, Sept. 6

Llano 21, Bangs 14

Sonora 35, Brady 18

Blanco 39, Comfort 14

Early 23, San Saba 15

Hawley 56, Grape Creek 38

Ingram Moore 48, Center Point 14

Wall 50, Merkel 0

DISTRICT 4-2A DIVISION?I

    District     Overall

    W    L    W    L

Comanche    0    0    2    0

Eastland    0    0    2    0

Breckenridge    0    0    1    1

Clyde    0    0    1    1

Jim Ned    0    0    1    1

Dublin    0    0    1    1

Merkel    0    0    0    2

———

Friday, Sept. 13

Breckenridge at Sweetwater

Cisco at Comanche

Clyde at Whitney

Dublin at Santo

Grandview at Eastland

Stamford at Merkel

Jim Ned at Anson

———

Friday, Sept. 6

Vernon 48, Breckenridge 3

Cisco 48, Clyde 14

Comanche 31, Tolar 20

Dublin 17, Millsap 0

Eastland 60, Jacksboro 0

Wall 50, Merkel 0

Albany 43, Jim Ned 26

DISTRICT 4-2A DIVISION?II

    District     Overall

    W    L    W    L

Cisco    0    0    2    0

Ballinger    0    0    1    1

Coleman    0    0    1    1

Hawley    0    0    1    1

Colorado City    0    0    0    2

Hamilton    0    0    0    2

———

Friday, Sept. 13

Ballinger at San Saba

Cisco at Comanche

Early at Coleman

Coahoma at Colorado City

Hamilton at Hico

Hawley at Hamlin

———

Friday, Sept. 6

Ballinger 34, Winters 24

Cisco 48, Clyde 14

Coleman 37, Coahoma 12

Crane 33, Colorado City 20

Hillsboro 46, Hamilton 43

Hawley 56, Grape Creek 38

DISTRICT 5-A DIVISION?I

    District    Overall

    W    L    W    L

De Leon    0    0    2    0

Hico    0    0    2    0

Santo    0    0    2    0

Goldthwaite    0    0    0    2

San Saba    0    0    0    2

———

Friday, Sept. 13

Tolar at De Leon

Goldthwaite at Bangs

Hamilton at Hico

Ballinger at San Saba

Dublin at Santo

———

Friday, Sept. 6

De Leon 46, Baird 14

Mason 26, Goldthwaite 7

Hico 41, Rio Vista 14

Early 23, San Saba 15

Santo 40, Meridian 0

SIX-MAN DIVISION?I DISTRICT 9

    District    Overall

    W    L    W    L

May    0    0    2    0

Rochelle    0    0    2    0

Zephyr    0    0    2    0

Lometa    0    0    1    0

Santa Anna    0    0    1    1

———

Friday, Sept. 13

Temple Centex Homeschool at Lometa

May at Newcastle

Rochelle at Eden

Santa Anna at Paint Rock

Zephyr at Watauga Harvest

———

Friday, Sept. 6

Lometa 1, Lohn 0 (forfeit)

May 74, Rising Star 24

Rochelle 95, Cherokee 50

Throckmorton 60, Santa Anna 13

Zephyr 74, Oakwood 26

SIX-MAN DIVISION?II DISTRICT 12

    District    Overall

    W    L    W    L

Sidney    0    0    1    1

Strawn    0    0    0    1

Moran    0    0    0    2

Rising Star    0    0    0    2

———

Friday, Sept. 13

Moran, bye

Trent at Rising Star

Sidney at Lingleville

Strawn at Bryson

———

Friday, Sept. 6

Lingleville 58, Moran 12

May 74, Rising Star 24

Granbury Cornerstone 52, Sidney 6

Strawn, bye

SIX-MAN DIVISION?II DISTRICT 13

    District    Overall

    W    L    W    L

Blanket    0    0    2    0

Mullin    0    0    2    0

Brookesmith    0    0    1    1

Richland Springs    0    0    0    1

———

Friday, Sept. 13

Blanket at Gordon

Brookesmith at Blackwell

Mullin at Victory Life

Cherokee at Richland Springs

———

Friday, Sept. 6

Blanket 67, Eden 22

Veribest 46, Brookesmith 0

Mullin 63, Gustine 0

Richland Springs, bye

TAPPS SIX-MAN DII DISTRICT 2

    District    Overall

    W    L    W    L

WF Notre Dame    0    0    2    0

Victory Life    0    0    1    1

WF Christian    0    0    1    1

Granbury NCTA    0    0    0    2

———

Friday, Sept. 13

Granbury NCTA, bye

Mullin at Victory Life

Heath Fulton at WF Christian

WF Notre Dame at Chillicothe

———

Friday, Sept. 6

Blum 66, Granbury NCTA 28

Victory Life 24, Fort Worth Covenant 6

Gold-Burg 38, WF Christian 25

WF Notre Dame 85, Bryson 36