The following are the district standings in the Bulletin's coverage area after the third week of action:

 

DISTRICT 8-3A

    District     Overall

    W    L    W    L

Burnet    0    0    2    1

Liberty Hill    0    0    2    1

Llano    0    0    2    1

Brownwood    0    0    1    2

Gatesville    0    0    1    2

Lampasas    0    0    1    2

-———

Friday, Sept. 13

Brownwood 46, Snyder 43

Marble Falls 56, Burnet 51

Waco Connally 44, Gatesville 19

Lorena 35, Lampasas 6

Liberty Hill 54, Smithville 12

Llano 21, Bandera 17

———

Friday, Sept. 20

Brownwood at Abilene Wylie

Burnet at Canyon Lake

Taylor at Gatesville

Lampasas at Fredericksburg

Rockdale at Liberty Hill

Boerne at Llano

DISTRICT 3-2A DIVISION?I

    District    Overall

    W    L    W    L

Ingram Moore    0    0    3    0

Wall    0    0    2    0

Bangs    0    0    1    2

Brady    0    0    1    2

Comfort    0    0    1    2

Early    0    0    1    2

Grape Creek    0    0    0    3

———

Friday, Sept. 13

Bangs 45, Goldthwaite 27

Fredericksburg 27, Brady 6

Comfort 17, Mason 14

Coleman 34, Early 0

Junction 27, Grape Creek 20

Ingram Moore 35, Harper 33

Wall 35, Sonora 14

———

Friday, Sept. 20

Coleman at Bangs

Comanche at Brady

Comfort at Bandera

Ballinger at Early

Ozona at Grape Creek

Ingram Moore at San Antonio St. Anthony

Wall at Sweetwater

DISTRICT 4-2A DIVISION?I

    District     Overall

    W    L    W    L

Eastland    0    0    3    0

Comanche    0    0    2    1

Dublin    0    0    2    1

Breckenridge    0    0    1    2

Clyde    0    0    1    2

Jim Ned    0    0    1    2

Merkel    0    0    0    3

———

Friday, Sept. 13

Sweetwater 51, Breckenridge 33

Cisco 42, Comanche 14

Whitney 37, Clyde 14

Dublin 35, Santo 25

Eastland 76, Grandview 64

Stamford 34, Merkel 20

Anson 61, Jim Ned 33

———

Friday, Sept. 20

Graham at Breckenridge

Lamesa at Clyde

Comanche at Brady

Valley Mills at Dublin

Eastland at Goldthwaite

Merkel at Hawley

Jim Ned at Forsan

DISTRICT 4-2A DIVISION?II

    District     Overall

    W    L    W    L

Cisco    0    0    3    0

Coleman    0    0    2    1

Ballinger    0    0    1    2

Hawley    0    0    1    2

Colorado City    0    0    1    2

Hamilton    0    0    0    3

———

Friday, Sept. 13

San Saba 14, Ballinger 0

Cisco 42, Comanche 14

Coleman 34, Early 0

Colorado City 45, Coahoma 8

Hico 20, Hamilton 14

Hamlin 33, Hawley 6

———

Friday, Sept. 20

Ballinger at Early

Godley at Cisco

Coleman at Bangs

Stamford at Colorado City

San Saba at Hamilton

Merkel at Hawley

DISTRICT 5-A DIVISION?I

    District    Overall

    W    L    W    L

Hico    0    0    3    0

De Leon    0    0    2    1

Santo    0    0    2    1

San Saba    0    0    1    2

Goldthwaite    0    0    0    3

———

Friday, Sept. 13

Tolar 30, De Leon 7

Bangs 45, Goldthwaite 27

Hico 20, Hamilton 14

San Saba 14, Ballinger 0

Dublin 35, Santo 25

———

Friday, Sept. 20

Meridian at De Leon

Eastland at Goldthwaite

Palmer at Hico

San Saba at Hamilton

Santo at Olney

SIX-MAN DIVISION?I DISTRICT 9

    District    Overall

    W    L    W    L

May    0    0    3    0

Rochelle    0    0    3    0

Zephyr    0    0    3    0

Lometa    0    0    2    0

Santa Anna    0    0    2    1

———

Friday, Sept. 13

Lometa 80, Temple Centex Homeschool 34

May 46, Newcastle 38

Rochelle 73, Eden 28

Santa Anna 55, Paint Rock 0

Zephyr 68, Watauga Harvest 19

———

Thursday, Sept. 19

Blanket at May

Friday, Sept. 20

Cherokee at Lometa

Panther Creek at Rochelle

Santa Anna at Mullin

Zephyr at Jonesboro

SIX-MAN DIVISION?II DISTRICT 12

    District    Overall

    W    L    W    L

Sidney    0    0    1    1

Strawn    0    0    1    1

Rising Star    0    0    1    2

Moran    0    0    0    2

———

Friday, Sept. 13

Moran, bye

Rising Star 65, Trent 22

Sidney at Lingleville, cancelled

Strawn 58, Bryson 14

———

Friday, Sept. 20

Jayton at Moran

Paint Rock at Rising Star

Sidney at Oglesby

Lueders-Avoca at Strawn

SIX-MAN DIVISION?II DISTRICT 13

    District    Overall

    W    L    W    L

Blanket    0    0    3    0

Mullin    0    0    3    0

Richland Springs    0    0    1    1

Brookesmith    0    0    1    2

———

Friday, Sept. 13

Blanket 28, Gordon 24

Blackwell JV 46, Brookesmith 27

Mullin 51, Victory Life 6

Richland Springs 55, Cherokee 0

———

Thursday, Sept. 19

Blanket at May

Friday, Sept. 20

Eden at Brookesmith

Santa Anna at Mullin

Richland Springs at Gustine

TAPPS SIX-MAN DII DISTRICT 2

    District    Overall

    W    L    W    L

WF Notre Dame    0    0    3    0

Victory Life    0    0    1    2

WF Christian    0    0    1    2

Granbury NCTA    0    0    0    2

———

Friday, Sept. 13

Granbury NCTA, bye

Mullin 51, Victory Life 6

Heath Fulton 62, WF Christian 0

WF Notre Dame 64, Chillicothe 16

———

Friday, Sept. 20

Granbury NCTA at Mineral Wells Christian

Stephenville Faith at Victory Life

Harrold at WF Notre Dame

Saturday, Sept. 21

WF Christian at Dallas Tyler Street