The following are the district football standings for the Bulletin coverage area heading into the weekend of Oct. 24-26:

 

DISTRICT 8-3A

    District     Overall

    W    L    W    L

Liberty Hill    2    0    6    1

Burnet    1    1    5    2

Brownwood    1    1    3    4

Gatesville    1    1    3    4

Llano    1    1    3    4

Lampasas    0    2    2    5

-———

Friday, Oct. 25

Brownwood at Lampasas

Burnet at Liberty Hill

Llano at Gatesville

-———

Friday, Oct. 18

Liberty Hill 31, Brownwood 20

Burnet 45, Gatesville 0

Llano 58, Lampasas 57 (OT)

DISTRICT 3-2A DIVISION?I

    District    Overall

    W    L    W    L

Wall    3    0    7    0

Comfort    3    0    5    2

Bangs    2    1    4    3

Early    2    2    4    4

Brady    2    2    3    5

Ingram Moore    0    3    3    3

Grape Creek    0    4    0    8

———

Friday, Oct. 25

Early at Wall

Bangs at Comfort

Grape Creek at Ingram Moore

Brady, bye

———

Friday, Oct. 18

Bangs 35, Early 18

Brady 13, Ingram Tom Moore 7

Comfort 48, Grape Creek 14

Wall, bye

DISTRICT 4-2A DIVISION?I

    District     Overall

    W    L    W    L

Clyde    4    0    5    3

Eastland    3    0    7    0

Comanche    3    0    6    1

Dublin    1    2    4    3

Breckenridge    1    2    2    6

Jim Ned    0    3    2    5

Merkel    0    4    1    7

———

Friday, Oct. 25

Comanche at Clyde

Dublin at Eastland

Merkel at Jim Ned

Breckenridge, bye

———

Friday, Oct. 18

Clyde 24, Dublin 7

Eastland 34, Merkel 7

Breckenridge 68, Jim Ned 19

Comanche, bye

DISTRICT 4-2A DIVISION?II

    District     Overall

    W    L    W    L

Cisco    2    0    7    0

Coleman    1    1    3    4

Ballinger    1    1    2    5

Hawley    1    1    2    5

Hamilton    1    1    1    6

Colorado City    0    2    2    5

———

Friday, Oct. 25

Ballinger at Coleman

Cisco at Hamilton

Colorado City at Hawley

———

Friday, Oct. 18

Cisco 47, Coleman 7

Hawley 21, Ballinger 7

Hamilton 22, Colorado City 20

DISTRICT 5-A DIVISION?I

    District    Overall

    W    L    W    L

Goldthwaite    2    0    4    4

De Leon    1    0    6    1

Santo    1    1    6    2

Hico    0    1    6    1

San Saba    0    2    2    6

———

Friday, Oct. 25

De Leon at Goldthwaite

San Saba at Hico

Santo, bye

———

Friday, Oct. 18

Goldthwaite 28, San Saba 14

De Leon 28, Santo 14

Hico, bye

SIX-MAN DIVISION?I DISTRICT 9

    District    Overall

    W    L    W    L

Lometa    2    0    6    1

May    1    0    7    0

Rochelle    1    1    6    2

Zephyr    0    1    5    2

Santa Anna    0    2    5    3

———

Friday, Oct. 25

May at Rochelle

Santa Anna at Zephyr

Lometa, bye

———

Friday, Oct. 18

Lometa 46, Zephyr 31

Rochelle 37, Santa Anna 27

May, bye

SIX-MAN DIVISION?II DISTRICT 12

    District    Overall

    W    L    W    L

Strawn    0    0    5    2

Rising Star    0    0    4    3

Sidney    0    0    1    4

Moran    0    0    1    6

———

Friday, Oct. 25

Strawn at Rising Star

Moran at Sidney

———

Friday, Oct. 18

Gordon 59, Moran 0

Jonesboro 64, Sidney 14

Rising Star, bye

Saturday, Oct. 19

Strawn 66, Marfa 6

SIX-MAN DIVISION?II DISTRICT 13

    District    Overall

    W    L    W    L

Richland Springs    0    0    4    1

Mullin    0    0    4    2

Blanket    0    0    5    2

Brookesmith    0    0    1    6

———

Friday, Oct. 25

Brookesmith at Blanket

Richland Springs at Mullin

———

Friday, Oct. 18

Blanket, bye

Brookesmith, bye

Mullin, bye

Richland Springs, bye

TAPPS SIX-MAN DII DISTRICT 2

    District    Overall

    W    L    W    L

WF Notre Dame    1    0    8    0

Victory Life    1    0    3    4

WF Christian    0    1    4    4

Granbury NCTA    0    1    3    4

———

Friday, Oct. 25

Granbury NCTA at WF Christian

WF Notre Dame at Victory Life

———

Friday, Oct. 18

Victory Life 24, WF Christian 21

WF Notre Dame 61, Saint Jo 24

Granbury NCTA 64, Dallas Fairhill 14