DISTRICT 3-4A DIVISION I

    District     Overall

    W    L    W    L

Big Spring    0    0    1    0

Brownwood    0    0    1    0

Stephenville    0    0    1    0

Abilene Wylie    0    0    0    1

Snyder    0    0    0    1

-———

Friday’s Games

Argyle 34, Abilene Wylie 28

Brownwood 35, Gatesville 0

Littlefield 28, Snyder 0

Stephenville 43, Anchorage, Alaska 0

Saturday’s Game

Big Spring 58, Kerrville Tivy 56

-———

Friday, Sept. 5

Abilene Wylie at Burnet

Big Spring at Monahans

Graham at Brownwood

Slaton at Snyder

Stephenville at Gatesville

DISTRICT 3-3A DIVISION?I

    District    Overall

    W    L    W    L

Bangs    0    0    1    0

Brady    0    0    1    0

Early    0    0    1    0

Wall    0    0    1    0

Clyde    0    0    0    1

Jim Ned    0    0    0    1

Merkel    0    0    0    1

-———

Friday’s Games

Bangs 52, Ballinger 27

Comanche 27, Clyde 20

Early 41, San Saba 2

Coleman 42, Jim Ned 6

Eastland 45, Merkel 12

Wall 54, Llano 21

Saturday’s Game

Brady 26, Brock 21

-———

Friday, Sept. 5

Llano at Bangs

Ballinger at Brady

Clyde at Eastland

Early at Brock

Goldthwaite at Jim Ned

Anson at Merkel

Cisco at Wall

DISTRICT 9-3A DIVISION?I

    District     Overall

    W    L    W    L

Comanche    0    0    1    0

Glen Rose    0    0    1    0

Grandview    0    0    1    0

West    0    0    1    0

Whitney    0    0    1    0

Hillsboro    0    0    0    1

McGregor    0    0    0    1

-———

Friday’s Games

Comanche 27, Clyde 20

Glen Rose 24, Ferris 21

Grandview 62, New Westminster, B.C. 13

Venus 18, Hillsboro 14

Mexia 27, McGregor 21

Whitney 50, Mabank 15

Saturday’s Games

West 50, Clifton 6

-———

Friday, Sept. 5

Tolar at Comanche

Carrollton Ranchview at Glen Rose

Wichita Falls Hirschi at Grandview

Hillsboro at Troy

Marlin at McGregor

Salado at West

Whitney at Wilmer-Hutchins

DISTRICT 3-3A DIVISION?II

    District     Overall

    W    L    W    L

Coahoma    0    0    1    0

Coleman    0    0    1    0

Stanton    0    0    1    0

Ballinger    0    0    0    1

Colorado City    0    0    0    1

Post    0    0    0    1

-———

Friday’s Games

Bangs 52, Ballinger 27

Coahoma 6, Forsan 2

Coleman 42, Jim Ned 6

Albany 20, Colorado City 18

Abernathy 24, Post 21

Stanton 34, Kermit 26

-———

Friday, Sept. 5

Ballinger at Brady

McCamey at Coahoma

Hawley at Coleman

Crane at Colorado City

Tahoka at Post

Stanton at Wink

DISTRICT 7-A DIVISION?I

    District    Overall

    W    L    W    L

De Leon    0    0    1    0

Goldthwaite    0    0    0    1

Hamilton    0    0    0    1

Hico    0    0    0    1

San Saba    0    0    0    1

Tolar    0    0    0    1

-———

Thursday’s Game

Mart 41, Goldthwaite 14

Stephenville JV 19, Hamilton 14

Dublin 23, Hico 20

Friday’s Games

De Leon 38, Perrin-Whitt 7

Early 41, San Saba 2

Crawford 42, Tolar 41

-———

Friday, Sept. 5

De Leon at Mason

Goldthwaite at Jim Ned

Moody at Hamilton

Hico at Crawford

San Saba at Harper

Tolar at Comanche

DISTRICT 10-A DIVISION I

    District    Overall

    W    L    W    L

Gordon    0    0    1    0

Gustine    0    0    1    0

Lingleville    0    0    1    0

Strawn    0    0    1    0

May    0    0    0    1

-———

Friday’s Games

Gordon 44, Newcastle 24

Gustine 51, Morgan 6

Calvert 26, May 21

Saturday’s Game

Lingleville 40, Rising Star 38

Strawn 58, Lueders-Avoca 14

-———

Friday, Sept. 5

Highland at Gordon

Brookesmith at Gustine

Lingleville, OPEN

May at Rising Star

Rochelle at Strawn

DISTRICT 11-A DIVISION I

    District    Overall

    W    L    W    L

Evant    0    0    0    0

Lometa    0    0    0    1

Santa Anna    0    0    0    1

Zephyr    0    0    0    1

-———

Friday’s Games

Cranfills Gap at Evant, no report

Waco Live Oak 90, Lometa 64

Meadow 46, Santa Anna 14

Saturday’s Game

Garden City 52, Zephyr 6

-———

Friday, Sept. 5

Evant at Kopperl

Richland Springs at Lometa

Mullin at Santa Anna

Sterling City at Zephyr

DISTRICT 8-A DIVISION II

    District    Overall

    W    L    W    L

Blanket    0    0    1    0

Panther Creek    0    0    0    1

Rising Star    0    0    0    1

Sidney    0    0    0    1

-———

Friday’s Games

Paint Rock 60, Panther Creek 53

Cherokee 54, Sidney 19

Saturday’s Game

Blanket 54, Chillicothe 40

Lingleville 40, Rising Star 38

-———

Friday, Sept. 5

Blanket at Stephenville Faith

Panther Creek at Trent

May at Rising Star

Lohn at Sidney

DISTRICT 13-A DIVISION II

    District    Overall

    W    L    W    L

Cherokee    0    0    1    0

Mullin    0    0    1    0

Richland Springs    0    0    1    0

Brookesmith    0    0    0    1

Lohn    0    0    0    1

-———

Thursday’s Game

Oglesby 47, Lohn 0

Friday’s Games

Moran 51, Brookesmith 45

Cherokee 54, Sidney 19

Richland Springs 74, Rochelle 22

Saturday’s Game

Mullin 64, Whitharral 18

-———

Thursday, Sept. 4

Methodist Children’s Home vs. Cherokee

(at Evant)

Friday, Sept. 5

Brookesmith at Gustine

Lohn at Sidney

Mullin at Santa Anna

Richland Springs at Lometa

TAPPS 6-MAN DIII DISTRICT 2

    District    Overall

    W    L    W    L

FW Covenant    0    0    1    0

Granbury NCTA    0    0    1    0

Heath Fulton    0    0    1    0

Longview Trinity    0    0    1    0

Rich. Canyon Creek    0    0    1    0

Victory Life    0    0    1    0

———

Friday’s Games

FW Covenant 53, Dallas Fairhill 7

Granbury NCTA 57, Kopperl 8

Heath Fulton 59, Savoy 56

Longview Trinity 32, Leverett’s Chapel 30

Canyon Creek 51, McKinney Cornerstone 13

Victory Life 66, San Marcos Hill Country 63

-———

Friday, Sept. 5

FW Covenant, OPEN

Blum at Granbury NCTA

Lucas Christian at Heath Fulton

Carrollton Christian at Longview Trinity

Paris Romeo at Rich. Canyon Creek

Austin Concordia at Victory Life