x- clinched playoff berth

DISTRICT 3-4A DIVISION I

District Overall

W L W L

x-Abilene Wylie 3 0 7 2

x-Big Spring 2 1 6 2

x-Stephenville 2 1 6 2

x-Brownwood 1 2 5 4

Snyder 0 4 2 8

———

Friday’s Results

Brownwood 49, Snyder 14

Abilene Wylie 49, Big Spring 6

Stephenville, OPEN

———

Friday, Nov. 7

Brownwood at Big Spring

Abilene Wylie at Stephenville

Snyder, OPEN

DISTRICT 3-3A DIVISION?I

District Overall

W L W L

x-Wall 5 0 8 1

x-Brady 4 1 7 2

x-Clyde 3 2 4 5

x-Bangs 3 2 4 5

Early 2 4 3 7

Merkel 1 4 1 8

Jim Ned 0 5 1 8

———

Friday’s Results

Wall 48, Bangs 13

Clyde 55, Early 14

Merkel 42, Jim Ned 34

Brady, OPEN

———

Friday, Nov. 7

Bangs at Brady

Merkel at Wall

Clyde at Jim Ned

Early, OPEN

DISTRICT 9-3A DIVISION?I

District Overall

W L W L

x-Whitney 5 0 8 1

x-Glen Rose 4 1 7 2

McGregor 3 2 4 5

West 3 3 7 3

Comanche 2 3 4 5

Grandview 1 4 5 4

Hillsboro 0 5 1 8

———

Friday’ Results

Comanche 35, West 24

McGregor 35, Hillsboro 13

Whitney 34, Glen Rose 31

Grandview, OPEN

———

Friday, Nov. 7

Comanche at Hillsboro

McGregor at Glen Rose

Whitney at Grandview

West, OPEN

DISTRICT 3-3A DIVISION?II

District Overall

W L W L

x-Coleman 4 0 9 0

x-Post 3 1 6 3

Coahoma 2 2 6 3

Colorado City 2 2 5 4

Ballinger 1 3 2 7

Stanton 0 4 2 7

———

Friday’s Results

Coleman 39, Coahoma 13

Ballinger 32, Stanton 14

Post 21, Colorado City 12

———

Friday, Nov. 7

Coleman at Ballinger

Colorado City at Coahoma

Stanton at Post

DISTRICT 7-A DIVISION?I

District Overall

W L W L

x-Hico 4 0 5 4

x-Tolar 3 1 7 2

Goldthwaite 2 2 4 5

San Saba 2 2 2 7

De Leon 1 3 3 6

Hamilton 0 4 0 9

———

Friday’s Results

Hico 21, Goldthwaite 0

Tolar 64, San Saba 14

De Leon 44, Hamilton 20

———

Friday, Nov. 7

Goldthwaite at Hamilton

San Saba at Hico

De Leon at Tolar

DISTRICT 10-A DIVISION I

District Overall

W L W L

x-May 3 0 7 2

x-Gordon 3 1 9 1

Strawn 1 2 7 2

Lingleville 1 2 2 7

Gustine 0 3 4 5

———

Friday’s Results

May 66, Gordon 16

Strawn 60, Lingleville 8

Gustine, OPEN

———

Friday, Nov. 7

May at Lingleville

Gustine at Strawn

Gordon, OPEN

DISTRICT 11-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Zephyr 2 0 4 5

Santa Anna 1 1 6 2

Lometa 1 1 3 6

Evant 0 2 7 2

———

Friday’s Results

Zephyr 59, Santa Anna 34

Lometa 58, Evant 50

———

Friday, Nov. 7

Lometa at Zephyr

Santa Anna at Evant

DISTRICT 8-A DIVISION II

District Overall

W L W L

x-Blanket 2 0 5 4

x-Rising Star 2 0 3 6

Sidney 0 2 5 3

Panther Creek 0 2 4 4

———

Friday’s Results

Blanket 51, Panther Creek 6

Rising Star 80, Sidney 65

———

Friday, Nov. 7

Rising Star at Blanket

Panther Creek at Sidney

DISTRICT 13-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Richland Springs 3 0 9 0

Mullin 2 1 6 3

Cherokee 2 1 4 4

Lohn 1 3 1 9

Brookesmith 0 3 0 9

———

Friday’s Results

Cherokee 72, Brookesmith 28

Mullin 1, Lohn 0 - forfeit

Richland Springs, OPEN

———

Friday, Nov. 7

Mullin at Brookesmith

Cherokee at Richland Springs

Lohn, OPEN

TAPPS 6-MAN DIII DISTRICT 2

District Overall

W L W L

x-Longview Trinity 4 0 9 0

FW Covenant 3 1 8 1

Rich. Canyon Creek 2 2 6 3

Granbury NCTA 2 2 4 5

Heath Fulton 1 3 3 6

Victory Life 0 4 4 5

———

Friday’s Results

Rich. Canyon Creek 67, Victory Life 32

Longview Trinity 57, Granbury NCTA 52

FW Covenant 62, Heath Fulton 38

———

Friday, Nov. 7

Victory Life vs. Longview Trinity

(at Fort Worth)

Heath Fulton at Granbury NCTA

———

Saturday, Nov. 8

Rich. Canyon Creek at FW Covenant