Boys 10U Tight Base State Tournament

at Massey Complex, Brownwood

Game 1: Cameron Red Sox 12, McGregor Horned Frogs 2

Game 2: Bertram Rangers 5, Groesbeck Hughes 1

Game 3: Rusk Orioles, 16, Brownwood Phillies 6

Game 4: Pleasant Grove Braves 19, Buffalo Freeman 5

Game 5: Cameron Red Sox 16, Comanche Orioles 9

Game 6: Blooming Grove Lions 12, Bertram Rangers 2

Game 7: Rusk Orioles 10, Van Cobras 2

Game 8: Pleasant Grove Braves 6, Brownwood Nationals 5

Game 9: Comanche Orioles 7, Brownwood Phillies 3

Game 10: Bertram Rangers 6, Buffalo Freeman 3

Game 11: Van Cobras 8, McGregor Horned Frogs 0

Game 12: Brownwood Nationals 6, Groesbeck Hughes 3

Game 13: Blooming Grove Lions 20, Cameron Red Sox 1

Game 14: Rusk Orioles 26, Pleasant Grove Braves 1

Game 15: Bertram Rangers 10, Comanche Orioles 7

Game 16: Van Cobras 17, Brownwood Nationals 2

Game 17: Pleasant Grove Braves 8, Bertram Rangers 7

Game 18: Van Cobras 6, Cameron Red Sox 5

Game 19: Blooming Grove Lions 4, Rusk Orioles 3

Game 20: Van Cobras 5, Pleasant Grove Braves 4

Game 21: Rusk Orioles 14, Van Cobras 2

Game 22 (CHAMPIONSHIP): Rusk Orioles 5, Blooming Grove Lions 1

Game 23 (IF NEEDED): Rusk Orioles vs. Blooming Grove Lions, 10 a.m. Friday, Field 4

Boys 9U State Tournament

at Bangs Sports Complex

Game 1: Presidio Rangers, 15, Cameron Cubs 1

Game 2: Bosqueville Heat 11, Miles Dawgs 1

Game 3: Colorado City Astros 12, Ballinger Bombers 2

Game 4: Ballinger Powerhouse 12, Cameron Cardinals 0

Game 5: Miles Bulldogs 13, Bosqueville Bombers 4

Game 6: Presidio Rangers 15, Roscoe Tigers 4

Game 7: Bosqueville Heat 16, Santa Anna Mountaineers 9

Game 8: Colorado City Astros 16, Ballinger Powerhouse 3

Game 9: Cross Plains Buffaloes 19, Miles Bulldogs 11

Game 10: Ballinger Bombers 11, Cameron Cardinals 1

Game 11: Santa Anna Mountaineers 13, Bosqueville Bombers 6

Game 12: Ballinger Powerhouse 17, Cameron Cubs 3

Game 13: Miles Bulldogs 14, Miles Dawgs 1

Game 14: Ballinger Bombers 9, Roscoe Tigers 8

Game 15: Presidio Rangers 13, Bosqueville Heat 0

Game 16: Cross Plains Buffaloes 2, Colorado City Astros 1

Game 17: Santa Anna Mountaineers 12, Ballinger Bombers 2

Game 18: Ballinger Powerhouse 11, Miles Bulldogs 1

Game 19: Colorado City Astros 12, Santa Anna Mountaineers 1

Game 20: Bosqueville Heat 11, Ballinger Powerhouse 1

Game 21: Presidio Rangers 6, Cross Plains Buffaloes 5

Game 22: Colorado City Astros 7, Bosqueville Heat 2

Game 23: Colorado City Astros vs. Cross Plains Buffaloes, 6 p.m. Friday, Field 2

Game 24 (CHAMPIONSHIP): Presidio Rangers vs. Game 23 winner, 8:30 p.m. Friday, Field 1

Game 25 (IF NEEDED): Game 24 winner vs. Game 24 loser, noon Saturday, Field 1