Standings for local districts, including playoff qualifiers thus far, heading into the final week of the regular season

DISTRICT 3-4A DIVISION I

District Overall

W L W L

x-Abilene Wylie 3 0 7 2

x-Brownwood 2 1 7 2

x-Snyder 2 2 5 5

x-Stephenville 1 2 3 5

Big Spring 0 3 2 6

———

Friday’s Games

Big Spring at Brownwood

Stephenville at Abilene Wylie

Snyder, OPEN

———

Week 10 Results

Brownwood 60, Snyder 16

Abilene Wylie 23, Big Spring 6

Stephenville, OPEN

 

DISTRICT 3-3A DIVISION I

District Overall

W L W L

x-Wall 5 0 9 0

x-Clyde 4 1 7 2

x-Brady 3 2 6 3

x-Jim Ned 3 2 5 4

Merkel 2 3 2 7

Early 1 5 2 8

Bangs 0 5 0 9

———

Friday’s Games

Brady at Bangs

Jim Ned at Clyde

Wall at Merkel

Early, OPEN

———

Week 10 Results

Clyde 41, Early 0

Wall 42, Bangs 0

Jim Ned 60, Merkel 20

Brady, OPEN

 

DISTRICT 9-3A DIVISION I

District Overall

W L W L

x-Grandview 5 0 9 0

x-West 5 1 9 1

x-Comanche 3 2 4 5

McGregor 2 3 4 5

Whitney 2 3 5 4

Glen Rose 1 4 3 6

Hillsboro 0 5 1 8

———

Friday’s Games

Hillsboro at Comanche

Glen Rose at McGregor

Grandview at Whitney

West, OPEN

———

Week 10 Results

West 28, Comanche 21

Whitney 54, Glen Rose 33

McGregor 55, Hillsboro 12

Grandview, OPEN

 

DISTRICT 3-3A DIVISION II

District Overall

W L W L

x-Post 4 0 9 0

x-Coleman 3 1 8 1

x-Ballinger 2 2 6 3

x-Colorado City 2 2 3 6

Stanton 1 3 3 6

Coahoma 0 4 3 6

———

Friday’s Games

Ballinger at Coleman

Coahoma at Colorado City

Post at Stanton

———

Week 10 Results

Coleman 45, Coahoma 0

Ballinger 41, Stanton 7

Post 50, Colorado City 0

 

DISTRICT 7-2A DIVISION I

District Overall

W L W L

x-Goldthwaite 4 0 7 2

x-Hico 3 1 3 6

x-Tolar 2 2 5 4

x-De Leon 2 2 3 6

Hamilton 1 3 3 6

San Saba 0 4 2 7

———

Friday’s Games

Hamilton at Goldthwaite

Hico at San Saba

Tolar at De Leon

———

Week 10 Results

Goldthwaite 28, Hico 0

Tolar 42, San Saba 7

De Leon 24, Hamilton 20

 

DISTRICT 10-A DIVISION I

District Overall

W L W L

x-Gordon 4 0 10 0

May 2 1 5 4

Lingleville 1 2 3 6

Strawn 1 2 3 6

Gustine 0 3 1 8

———

Friday’s Games

Lingleville at May

Gustine at Strawn

Gordon, OPEN

———

Week 10 Results

Gordon 54, May 50

Strawn 52, Lingleville 32

Gustine, OPEN

 

DISTRICT 11-A DIVISION I

District Overall

W L W L

x-Zephyr 2 0 7 2

Santa Anna 1 1 6 3

Evant 1 1 7 2

Lometa 0 2 1 8

———

Friday’s Games

Zephyr at Lometa

Evant at Santa Anna

———

Week 10 Results

Zephyr 104, Santa Anna 56

Evant 79, Lometa 32

 

DISTRICT 8-A DIVISION II

District Overall

W L W L

x-Rising Star 2 0 5 4

x-Blanket 2 0 3 6

Sidney 0 2 6 3

Panther Creek 0 2 2 7

———

Friday’s Games

Blanket at Rising Star

Sidney at Panther Creek

———

Week 10 Results

Blanket 66, Panther Creek 14

Rising Star 98, Sidney 50

 

DISTRICT 13-A DIVISION II

District Overall

W L W L

x-Richland Springs 3 0 9 0

x-Cherokee 3 0 5 4

Brookesmith 1 2 1 8

Mullin 1 2 3 6

Lohn 0 4 0 10

———

Friday’s Games

Brookesmith at Mullin

Richland Springs at Cherokee

Lohn, OPEN

———

Week 10 Results

Cherokee 60, Brookesmith 26

Mullin 1, Lohn 0

Richland Springs, OPEN

 

TAPPS 6-MAN DIII DISTRICT 2

District Overall

W L W L

x-Granbury NCTA 3 0 7 1

x-Longview Trinity 2 1 7 2

x-Canyon Creek 2 2 5 5

Athens Christian 1 2 6 2

Victory Life 0 3 3 6

———

Friday’s Games

Athens Christian at Granbury NCTA

Richardson Canyon Creek, OPEN

Saturday’s Game

VLA vs. Longview Trinity (at Fort Worth)

———

Week 10 Results

Rich. Canyon Creek 53, Victory Life 46

Granbury NCTA 48, Longview Trinity 22

Athens Christian 29, Tyler King’s 18

 

x - clinched playoff berth