Week 2 results and Week 3 schedules

DISTRICT 3-4A DIVISION I

District Overall

W L W L

Abilene Wylie 0 0 1 1

Brownwood 0 0 1 1

Big Spring 0 0 0 2

Stephenville 0 0 0 2

Snyder 0 0 0 2

‑———

Week 2 Results

Lubbock Monterey 37, Abilene Wylie 23

Sweetwater 60, Big Spring 20

Brownwood 34, Graham 30

Springtown 30, Stephenville 28

Muleshoe 54, Snyder 21

‑———

Friday, Sept. 9

Denison at Abilene Wylie

Monahans at Big Spring

Liberty Hill at Brownwood

Stephenville at Everman

Seminole at Snyder

 

DISTRICT 3-3A DIVISION I

District Overall

W L W L

Clyde 0 0 2 0

Brady 0 0 1 1

Comanche 0 0 1 1

Early 0 0 0 2

Merkel 0 0 0 2

Jim Ned 0 0 0 2

‑———

Week 2 Results

Lago Vista 42, Brady 32

Clyde 20, Eastland 15

Coleman 24, Comanche 10

Roscoe 41, Early 20

Hamlin 35, Merkel 12

Goldthwaite 24, Jim Ned 20

‑———

Friday, Sept. 9

Brady at Llano

Clyde at Ballinger

Comanche at Cisco

Bruceville-Eddy at Early

Stamford at Merkel

Jim Ned at Anson

 

DISTRICT 4-3A DIVISION II

District Overall

W L W L

Coleman 0 0 2 0

Tolar 0 0 2 0

Bangs 0 0 1 1

Cisco 0 0 1 1

Eastland 0 0 1 1

Dublin 0 0 0 2

‑———

Week 2 Results

Hawley 56, Bangs 7

Wall 19, Cisco 18

Coleman 24, Comanche 10

Albany 32, Dublin 0

Clyde 20, Eastland 15

Tolar 47, Hico 13

‑———

Friday, Sept. 9

Bangs at Winters

Comanche at Cisco

Coleman at Post

Dublin vs. Teague (at UMHB)

Eastland at Breckenridge

Tolar at Boyd

 

DISTRICT 7-2A DIVISION I

District Overall

W L W L

De Leon 0 0 2 0

Goldthwaite 0 0 2 0

Hamilton 0 0 2 0

Hico 0 0 1 1

Crawford 0 0 1 1

Valley Mills 0 0 1 1

San Saba 0 0 0 2

‑‑———

Week 2 Results

Crawford 48, Clifton 21

De Leon 49, Winters 6

Goldthwaite 24, Jim Ned 20

Hamilton 15, Millsap 0

Tolar 47, Hico 13

Harper 21, San Saba 6

Valley Mills 16, Palmer 6

———

Friday, Sept. 9

Crawford at Meridian

De Leon at Cross Plains

Goldthwaite at Little River-Academy

Moody at Hamilton

Millsap at Hico

Johnson City at San Saba

Valley Mills at Hubbard

 

DISTRICT 8-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Veribest 0 0 1 0

Water Valley 0 0 1 1

Paint Rock 0 0 0 1

Santa Anna 0 0 0 2

‑———

Week 2 Results

Paint Rock, OPEN

Garden City 52, Santa Anna 6

Veribest vs. Borden County JV, cancelled

Water Valley 36, Klondike 21

‑———

Friday, Sept. 9

Loraine at Paint Rock

Santa Anna at Robert Lee

Veribest at Brookesmith

Grady at Water Valley

 

DISTRICT 10-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Blanket 0 0 2 0

Jonesboro 0 0 2 0

Zephyr 0 0 2 0

Evant 0 0 1 1

‑———

Week 2 Results

Blanket 1, Sidney 0 (forfeit)

Evant 46, Cranfills Gap 0

Jonesboro 34, Milford 16

Zephyr 72, Granbury NCTA 26

‑———

Friday, Sept. 9

Blanket at Rochelle

Evant at Gustine

Avalon at Jonesboro

Zephyr at Richland Springs

 

DISTRICT 11-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Gorman 0 0 2 0

May 0 0 2 0

Gordon 0 0 1 1

Lingleville 0 0 1 1

‑———

Week 2 Results

Crowell 70, Gordon 36

Gorman 96, Throckmorton 48

Borden County 58, Lingleville 2

May 64, Eden 12

‑———

Friday, Sept. 9

Iredell at Gordon

Lometa at Gorman

Blum at Lingleville

Throckmorton at May

 

DISTRICT 11-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Moran 0 0 2 0

Strawn 0 0 2 0

Woodson 0 0 2 0

Rising Star 0 0 0 2

‑———

Week 2 Results

Moran 59, Harrold 0

Mullin 46, Rising Star 0

Strawn 62, Forestburg 14

Woodson 52, Northside 0

‑———

Friday, Sept. 9

Bryson at Moran

Panther Creek at Rising Star

Fort Worth THESA Strawn

Blackwell at Woodson

 

DISTRICT 12-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Panther Creek 0 0 2 0

Brookesmith 0 0 1 1

Gustine 0 0 1 1

Mullin 0 0 1 1

Sidney 0 0 0 2

‑———

Week 2 Results

Blackwell 52, Brookesmith 6

Baytown Christian 46, Gustine 0

Mullin 46, Rising Star 0

Panther Creek 46, Trent 0

Blanket 1, Sidney 0 (forfeit)

‑———

Friday, Sept. 9

Veribest at Brookesmith

Evant at Gustine

Cranfills Gap at Mullin

Panther Creek at Rising Star

Morgan at Sidney

 

DISTRICT 13-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Cherokee 0 0 2 0

Richland Springs 0 0 1 0

Lohn 0 0 0 1

Rochelle 0 0 0 2

‑———

Week 2 Results

Cherokee 72, Lometa 24

Lohn, OPEN

Medina 29, Rochelle 21

Richland Springs, OPEN

‑———

Friday, Sept. 9

Eden at Cherokee

Lohn, OPEN

Zephyr at Richland Springs

Blanket at Rochelle

 

TAPPS 6-MAN DII DISTRICT 2

District Overall

W L W L

Temple Holy Trinity 0 0 2 0

Waco Live Oak 0 0 2 0

Granbury NCTA 0 0 1 1

Victory Life 0 0 0 2

‑———

Week 2 Results

Zephyr 72, Granbury NCTA 26

Temple Holy Trinity 71, Buckholts 26

Orange Community Christian 73, VLA 24

Waco Live Oak 48, Dallas Inspired Vision 6

———

Friday, Sept. 9

Dallas Tyler Street at Granbury NCTA

Apple Springs at Temple Holy Trinity

Victory Life, OPEN

Waco Live Oak at Waco Methodist’s Home