Heading into Week 4

DISTRICT 3-4A DIVISION I

District Overall

W L W L

Abilene Wylie 0 0 2 1

Big Spring 0 0 1 2

Brownwood 0 0 1 2

Snyder 0 0 1 2

Stephenville 0 0 0 3

‑———

Friday, Sept. 16

Argyle at Abilene Wylie

Big Spring at Canyon

Alvarado at Brownwood

Decatur at Stephenville

Snyder at Sweetwater

‑———

Week 3 Results

Abilene Wylie 28, Denison 14

Big Spring 26, Monahans 21

Liberty Hill 30, Brownwood 29 (OT)

Everman 31, Stephenville 24

Snyder 14, Seminole 7

 

DISTRICT 3-3A DIVISION I

District Overall

W L W L

Clyde 0 0 3 0

Brady 0 0 2 1

Comanche 0 0 1 2

Merkel 0 0 1 2

Early 0 0 0 3

Jim Ned 0 0 0 3

‑———

Friday, Sept. 16

Brady at Coleman

Cisco at Clyde

Academy at Comanche

Tolar at Early

Jim Ned at Sonora

Merkel at Ballinger

‑———

Week 3 Results

Brady 21, Llano 7

Clyde 58, Ballinger 7

Cisco 62, Comanche 20

Bruceville-Eddy 44, Early 0

Merkel 22, Stamford 19

Anson 40, Jim Ned 20

 

DISTRICT 4-3A DIVISION II

District Overall

W L W L

Coleman 0 0 3 0

Tolar 0 0 3 0

Bangs 0 0 2 1

Cisco 0 0 2 1

Eastland 0 0 2 1

Dublin 0 0 0 3

‑———

Friday, Sept. 16

Coahoma at Bangs

Cisco at Clyde

Brady at Coleman

Breckenridge at Dublin

Eastland at Wall

Tolar at Early

‑———

Week 3 Results

Bangs 14, Winters 13

Cisco 62, Comanche 20

Coleman 37, Post 7

Teague 68, Dublin 26

Eastland 55, Breckenridge 6

Tolar 36, Boyd 14

 

DISTRICT 7-2A DIVISION I

District Overall

W L W L

De Leon 0 0 3 0

Crawford 0 0 2 1

Goldthwaite 0 0 2 1

Hamilton 0 0 2 1

Hico 0 0 2 1

Valley Mills 0 0 2 1

San Saba 0 0 0 3

‑‑———

Friday, Sept. 16

Bosqueville at Crawford

Santo at De Leon

Junction at Goldthwaite

Hamilton at Thorndale

Italy at Hico

Cross Plains at San Saba

Blooming Grove at Valley Mills

———

Week 3 Results

Crawford 56, Meridian 20

De Leon 47, Cross Plains 6

Academy 21, Goldthwaite 14 (OT)

Moody 38, Hamilton 31

Hico 41, Millsap 8

Johnson City 41, San Saba 23

Valley Mills 27, Hubbard 12

 

DISTRICT 8-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Veribest 0 0 2 0

Water Valley 0 0 2 1

Santa Anna 0 0 1 2

Paint Rock 0 0 0 2

 

‑———

Friday, Sept. 16

Paint Rock at Panther Creek

Zephyr at Santa Anna

Mullin at Veribest

Westbrook at Water Valley

‑———

Week 3 Results

Loraine 47, Paint Rock 0

Santa Anna 58, Robert Lee 57

Veribest 52, Brookesmith 7

Water Valley 94, Grady 49

 

DISTRICT 10-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Blanket 0 0 3 0

Jonesboro 0 0 3 0

Evant 0 0 2 1

Zephyr 0 0 2 1

‑———

Thursday, Sept. 15

Blanket at May

Friday, Sept. 16

Evant at Iredell

Jonesboro at Cherokee

Zephyr at Santa Anna

‑———

Week 3 Results

Blanket 48, Rochelle 0

Evant 46, Gustine 0

Jonesboro 69, Avalon 41

Richland Springs 52, Zephyr 6

 

DISTRICT 11-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Gorman 0 0 3 0

May 0 0 3 0

Gordon 0 0 2 1

Lingleville 0 0 1 2

‑———

Thursday, Sept. 15

Blanket at May

Friday, Sept. 16

Gordon at Forestburg

Gorman, OPEN

Rising Star at Lingleville

‑———

Week 3 Results

Gordon 66, Iredell 54

Gorman 61, Lometa 46

Blum 66, Lingleville 16

May 61, Throckmorton 42

 

DISTRICT 11-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Strawn 0 0 3 0

Moran 0 0 2 1

Woodson 0 0 2 1

Rising Star 0 0 0 3

‑———

Friday, Sept. 16

Covington at Moran

Rising Star at Lingleville

Union Hill at Strawn

Woodson at Newcastle

‑———

Week 3 Results

Bryson 42, Moran 14

Panther Creek 59, Rising Star 0

Strawn 54, Fort Worth THESA 37

Blackwell 76, Woodson 34

 

DISTRICT 12-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Panther Creek 0 0 3 0

Mullin 0 0 2 1

Brookesmith 0 0 1 2

Gustine 0 0 1 2

Sidney 0 0 0 3

‑———

Friday, Sept. 16

Brookesmith vs. Bryson (at Gorman)

Gustine, OPEN

Mullin at Veribest

Paint Rock at Panther Creek

Sidney at Cranfills Gap

‑———

Week 3 Results

Veribest 52, Brookesmith 7

Evant 46, Gustine 0

Mullin 82, Cranfills Gap 33

Panther Creek 59, Rising Star 0

Morgan 37, Sidney 18

 

DISTRICT 13-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Richland Springs 0 0 2 0

Cherokee 0 0 2 1

Rochelle 0 0 0 3

Lohn x x x x

‑———

Friday, Sept. 16

Jonesboro at Cherokee

Richland Springs at Austin Hill Country

Rochelle at Eden

‑———

Week 3 Results

Eden 40, Cherokee 26

Richland Springs 52, Zephyr 6

Blanket 48, Rochelle 0

 

TAPPS 6-MAN DII DISTRICT 2

District Overall

W L W L

Granbury NCTA 0 0 2 1

Temple Holy Trinity 0 0 2 1

Waco Live Oak 0 0 2 1

Victory Life 0 0 0 2

‑———

Friday, Sept. 16

Granbury NCTA at Rockwall Heritage

Temple Holy Trinity at Waco Vanguard

VLA Durant at Victory Life

Saturday, Sept. 17

Weatherford Christian at Waco Live Oak

‑———

Week 3 Results

Granbury NCTA 82, Dallas Tyler Street 32

Apple Springs 40, Temple Holy Trinity 15

Victory Life, OPEN

Waco Methodist Home 32, Live Oak 31