DISTRICT 3-4A DIVISION I

District Overall

W L W L

Abilene Wylie 2 0 5 1

Snyder 1 0 1 4

Brownwood 1 1 3 3

Stephenville 0 1 1 6

Big Spring 0 2 0 7

‑———

Friday’s Games

Abilene Wylie at Snyder

Stephenville at Big Spring

Brownwood, OPEN

‑———

Week 8 Results

Brownwood 27, Stephenville 13

Abilene Wylie 59, Big Spring 7

Snyder, OPEN

DISTRICT 3-3A DIVISION I

District Overall

W L W L

Clyde 2 0 6 0

Brady 2 0 4 3

Comanche 2 0 4 3

Merkel 0 2 2 5

Jim Ned 0 2 1 6

Early 0 2 0 6

‑———

Friday’s Games

Early at Jim Ned

Comanche at Clyde

Brady at Merkel

‑———

Week 8 Results

Clyde 72, Early 14

Comanche 38, Merkel 14

Brady 21, Jim Ned 12

DISTRICT 4-3A DIVISION II

District Overall

W L W L

Cisco 2 0 5 1

Eastland 2 0 5 2

Tolar 1 1 5 1

Coleman 1 1 5 2

Bangs 0 2 2 4

Dublin 0 2 0 7

‑———

Friday’s Games

Bangs at Cisco

Coleman at Eastland

Dublin at Tolar

‑———

Week 8 Results

Tolar 60, Bangs 18

Cisco 42, Coleman 21

Eastland 76, Dublin 14

DISTRICT 7-2A DIVISION I

District Overall

W L W L

Crawford 4 0 7 1

Goldthwaite 3 0 6 1

Hico 2 1 5 2

Valley Mills 2 2 5 3

De Leon 1 2 5 2

San Saba 0 3 0 7

Hamilton 0 4 3 5

———

Friday’s Games

Crawford at Goldthwaite

Hico at San Saba

De Leon at Valley Mills

Hamilton, OPEN

———

Week 8 Results

Crawford 56, San Saba 0

De Leon 38, Hamilton 13

Valley Mills 36, Hico 29

Goldthwaite, OPEN

DISTRICT 8-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Santa Anna 0 0 4 3

Water Valley 0 0 3 3

Veribest 0 0 2 3

Paint Rock 0 0 1 6

‑———

Friday, Oct. 21

Veribest at Santa Anna

Paint Rock at Water Valley

‑———

Week 8 Results

Cherokee 86, Paint Rock 61

Santa Anna, OPEN

Veribest, OPEN

Water Valley, OPEN

DISTRICT 10-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Jonesboro 0 0 7 0

Zephyr 0 0 6 1

Blanket 0 0 5 2

Evant 0 0 4 3

———

Friday’s Games

Jonesboro at Blanket

Evant at Zephyr

———

Week 8 Results

Blanket, OPEN

Evant, OPEN

Jonesboro, OPEN

Zephyr 66, Gorman 46

DISTRICT 11-A DIVISION I

District Overall

W L W L

May 0 0 7 0

Gorman 0 0 5 2

Gordon 0 0 4 2

Lingleville 0 0 3 4

———

Friday’s Games

May at Gorman

Gordon at Lingleville

———

Week 8 Results

Gordon, OPEN

Zephyr 66, Gorman 46

Lingleville, OPEN

May, OPEN

DISTRICT 11-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Strawn 0 0 7 0

Moran 0 0 4 2

Woodson 0 0 4 3

Rising Star 0 0 1 6

———

Friday’s Games

Strawn at Rising Star

Moran at Woodson

———

Week 8 Results

Moran, OPEN

Rising Star 34, Gustine 18

Strawn, OPEN

Woodson, OPEN

DISTRICT 12-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Brookesmith 2 0 4 4

Panther Creek 1 0 7 0

Mullin 1 1 5 2

Gustine 0 1 1 5

Sidney 0 2 0 7

———

Friday’s Games

Panther Creek at Brookesmith

Mullin at Gustine

Sidney, OPEN

———

Week 8 Results

Brookesmith 54, Mullin 36

Panther Creek 1, Sidney 0 (forfeit)

Rising Star 34, Gustine 18

DISTRICT 13-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Richland Springs 0 0 5 0

Cherokee 0 0 3 4

Rochelle 0 0 0 7

Lohn x x x x

———

Friday’s Games

Rochelle at Richland Springs

Cherokee, OPEN

———

Week 8 Results

Cherokee 86, Paint Rock 61

Richland Springs 54, Rockwall Heritage 6

Oglesby 1, Rochelle 0 (forfeit)

TAPPS 6-MAN DII DISTRICT 2

District Overall

W L W L

Granbury NCTA 1 0 4 3

Waco Live Oak 1 0 4 3

Temple Holy Trinity 1 0 3 4

Weatherford Chr. 1 3 2 5

Victory Life 0 1 2 5

‑———

Friday, Oct. 21

Temple Holy Trinity at Granbury NCTA

Victory Life at Waco Life Oak

Tioga at Weatherford Christian

‑———

Week 8 Results

Granbury NCTA 73, W’ford Christian 28

Temple Holy Trinity, OPEN

VLA 44, Temple Centex Homeschool 24

Waco Life Oak, OPEN