Week 9 Results and Week 10 Schedule

DISTRICT 3-4A DIVISION I

District Overall

W L W L

Abilene Wylie 3 0 6 1

Brownwood 1 1 3 3

Stephenville 1 1 2 6

Snyder 1 1 1 5

Big Spring 0 3 0 8

‑———

Friday’s Results

Abilene Wylie 56, Snyder 13

Stephenville 52, Big Spring 27

Brownwood, OPEN

‑———

Friday, Oct. 28

Big Spring at Brownwood

Snyder at Stephenville

Abilene Wylie, OPEN

DISTRICT 3-3A DIVISION I

District Overall

W L W L

Comanche 3 0 5 3

Clyde 2 1 6 1

Brady 2 1 4 4

Merkel 1 2 3 5

Jim Ned 1 2 2 6

Early 0 3 0 7

‑———

Friday’s Results

Jim Ned 43, Early 6

Comanche 28, Clyde 7

Merkel 35, Brady 21

‑———

Friday, Oct. 28

Merkel at Early

Comanche at Brady

Clyde at Jim Ned

DISTRICT 4-3A DIVISION II

District Overall

W L W L

Cisco 3 0 6 1

Eastland 3 0 6 2

Tolar 2 1 6 1

Coleman 1 2 5 3

Bangs 0 3 2 5

Dublin 0 3 0 8

‑———

Friday’s Results

Cisco 69, Bangs 0

Eastland 30, Coleman 14

Tolar 52, Dublin 14

‑———

Friday, Oct. 28

Eastland at Bangs

Dublin at Coleman

Tolar at Cisco

DISTRICT 7-2A DIVISION I

District Overall

W L W L

Crawford 5 0 8 1

Goldthwaite 3 1 6 2

Hico 3 1 6 2

De Leon 2 2 6 2

Valley Mills 2 3 5 4

Hamilton 0 4 3 5

San Saba 0 4 0 8

———

Friday’s Results

Crawford 34, Goldthwaite 9

Hico 40, San Saba 0

De Leon 55, Valley Mills 24

Hamilton, OPEN

———

Friday, Oct. 28

Goldthwaite at Hico

San Saba at De Leon

Valley Mills at Hamilton

Crawford, OPEN

DISTRICT 8-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Santa Anna 1 0 5 3

Water Valley 1 0 4 3

Veribest 0 1 2 4

Paint Rock 0 1 1 7

‑———

Friday’s Results

Santa Anna 63, Veribest 18

Water Valley 73, Paint Rock 28

‑———

Friday, Oct. 28

Water Valley at Santa Anna

Paint Rock at Veribest

DISTRICT 10-A DIVISION I

District Overall

W L W L

Jonesboro 1 0 8 0

Zephyr 1 0 7 1

Blanket 0 1 5 3

Evant 0 1 4 4

———

Friday’s Results

Jonesboro 54, Blanket 6

Zephyr 66, Evant 16

‑———

Friday, Oct. 28

Evant at Blanket

Zephyr at Jonesboro

DISTRICT 11-A DIVISION I

District Overall

W L W L

May 1 0 8 0

Gordon 1 0 5 2

Gorman 0 1 5 3

Lingleville 0 1 3 5

———

Friday’s Results

May 59, Gorman 14

Gordon 50, Lingleville 48

———

Friday, Oct. 28

Lingleville at May

Gordon at Gorman

DISTRICT 11-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Strawn 1 0 8 0

Moran 1 0 5 2

Woodson 0 1 4 4

Rising Star 0 1 1 7

———

Friday’s Results

Strawn 50, Rising Star 0

Moran 56, Woodson 22

———

Friday, Oct. 28

Rising Star at Moran

Strawn at Woodson

DISTRICT 12-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Panther Creek 2 0 8 0

Brookesmith 2 1 4 5

Mullin 2 1 6 2

Gustine 0 2 1 6

Sidney 0 2 0 7

———

Friday’s Results

Panther Creek 66, Brookesmith 22

Mullin 48, Gustine 39

Sidney, OPEN

———

Friday, Oct. 28

Brookesmith at Sidney

Gustine at Panther Creek

Mullin, OPEN

DISTRICT 13-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Richland Springs 1 0 6 0

Cherokee 0 0 3 4

Rochelle 0 1 0 8

Lohn x x x x

———

Friday’s Results

Richland Springs 56, Rochelle 0

Cherokee, OPEN

‑———

Friday, Oct. 28

Richland Springs at Fort Worth THESA

Rochelle at Cherokee

TAPPS 6-MAN DII DISTRICT 2

District Overall

W L W L

Granbury NCTA 2 0 5 3

Waco Live Oak 2 0 5 3

Temple Holy Trinity 1 1 3 5

Weatherford Chr. 1 3 2 6

Victory Life 0 2 2 6

‑———

Friday’s Results

Waco Life Oak 54, Victory Life 13

Granbury NCTA 62, Temple Holy Trinity 14

Tioga 56, Weatherford Christian 18

‑———

Friday, Oct. 28

Victory Life at Temple Holy Trinity

Waco Live Oak at Granbury NCTA

Fort Worth Hill at Weatherford Christian