Final standings for the 2016 season

DISTRICT 3-4A DIVISION I

District Overall

W L W L

x-Abilene Wylie 4 0 7 1

x-Brownwood 3 1 5 3

x-Stephenville 2 2 3 7

x-Snyder 1 3 1 7

Big Spring 0 4 0 9

‑———

Friday’s Results

Brownwood 63, Snyder 17

Abilene Wylie 44, Stephenville 3

Big Spring, OPEN

 

DISTRICT 3-3A DIVISION I

District Overall

W L W L

x-Comanche 5 0 7 3

x-Clyde 4 1 8 1

x-Merkel 2 3 4 6

x-Brady 2 3 4 6

Jim Ned 2 3 3 7

Early 0 5 0 9

‑———

Friday’s Results

Comanche 44, Early 0

Clyde 48, Brady 28

Jim Ned 14, Merkel 12

 

DISTRICT 4-3A DIVISION II

District Overall

W L W L

x-Cisco 5 0 8 1

x-Eastland 4 1 7 3

x-Coleman 3 2 7 3

x-Tolar 2 3 6 3

Dublin 1 4 1 9

Bangs 0 5 2 7

‑———

Friday’s Results

Dublin 48, Bangs 28

Cisco 23, Eastland 14

Coleman 28, Tolar 6

 

DISTRICT 7-2A DIVISION I

District Overall

W L W L

x-Crawford 6 0 9 1

x-De Leon 4 2 8 2

x-Goldthwaite 4 2 7 3

x-Hico 3 3 6 4

Hamilton 2 4 5 5

Valley Mills 2 4 5 5

San Saba 0 6 0 10

———

Friday’s Results

De Leon 38, Goldthwaite 35

Hamilton 33, San Saba 20

Crawford 54, Hico 6

Valley Mills, OPEN

 

DISTRICT 8-A DIVISION I

District Overall

W L W L

x-Santa Anna 3 0 7 3

x-Veribest 2 1 4 4

Water Valley 1 2 4 5

Paint Rock 0 3 1 9

‑———

Friday’s Results

Santa Anna 78, Paint Rock 29

Veribest 105, Water Valley 60

 

DISTRICT 10-A DIVISION I

District Overall

W L W L

x-Jonesboro 3 0 10 0

x-Zephyr 2 1 8 2

Blanket 1 2 6 4

Evant 0 3 4 6

———

Friday’s Results

Zephyr 72, Blanket 13

Jonesboro 55, Evant 8

 

DISTRICT 11-A DIVISION I

District Overall

W L W L

x-May 3 0 10 0

x-Gorman 2 1 7 3

Gordon 1 2 5 4

Lingleville 0 3 3 7

———

Friday’s Results

May 70, Gordon 28

Gorman 64, Lingleville 54

 

DISTRICT 11-A DIVISION II

District Overall

W L W L

x-Strawn 3 0 10 0

x-Moran 2 1 6 3

Woodson 1 2 5 5

Rising Star 0 3 1 9

———

Friday’s Results

Woodson 58, Rising Star 13

Strawn 46, Moran 0

 

DISTRICT 12-A DIVISION II

District Overall

W L W L

x-Panther Creek 4 0 10 0

x-Brookesmith 3 1 5 5

Mullin 2 2 6 3

Gustine 1 3 2 7

Sidney 0 4 0 9

———

Friday’s Results

Panther Creek 46, Mullin 0

Gustine 1, Sidney 0 (forfeit)

Brookesmith, OPEN

 

DISTRICT 13-A DIVISION II

District Overall

W L W L

x-Richland Springs 2 0 9 0

x-Cherokee 1 1 4 5

Rochelle 0 2 0 9

Lohn x x x x

———

Friday’s Results

Richland Springs 68, Cherokee 0

Rochelle, OPEN

 

TAPPS 6-MAN DII DISTRICT 2

District Overall

W L W L

Waco Live Oak 4 0 7 3

Granbury NCTA 3 1 6 4

Temple Holy Trinity 2 2 4 6

Weatherford Chr. 1 3 3 6

Victory Life 0 4 2 8

‑———

Friday’s Results

Granbury NCTA 54, Victory Life 7

Waco Live Oak 48, Temple Holy Trinity 0

Weatherford Christian, OPEN