Through games played Friday, Oct. 19

 

 

 

 

 

DISTRICT 5-4A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

Waco La Vega 1 0 5 2

Brownwood 1 0 4 2

Stephenville 1 1 4 3

Gatesville 1 1 3 5

China Spring 0 2 4 4

———

Friday, Oct. 19

Waco La Vega 32, Stephenville 15

Gatesville 29, China Spring 25

Brownwood, OPEN

———

Friday, Oct. 26

Stephenville at Brownwood

Waco La Vega at China Spring

Gatesville, OPEN

 

DISTRICT 3-3A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

Eastland 2 0 6 1

Wall 2 0 4 2

Jim Ned 1 1 5 2

Clyde 1 1 2 4

Early 0 2 4 3

Breckenridge 0 2 2 5

———

Friday, Oct. 19

Clyde 41, Early 12

Eastland 44, Breckenridge 41

Wall 41, Jim Ned 27

———

Friday, Oct. 26

Breckenridge at Early

Clyde at Jim Ned

Wall at Eastland

 

DISTRICT 4-3A DIVISION II

 

District Overall

W L W L

Cisco 4 0 6 0

Ballinger 3 1 5 2

Anson 3 1 3 4

Grape Creek 2 2 3 4

Merkel 2 2 2 5

Coleman 1 3 2 5

Bangs 1 3 1 6

San Angelo TLCA 0 4 1 6

———

Friday, Oct. 19

Merkel 38, Bangs 22

Anson 42, Coleman 13

Ballinger 46, Grape Creek 0

Cisco 68, San Angelo TLCA 0

———

Friday, Oct. 26

Coleman at Bangs

Grape Creek at Cisco

San Angelo TLCA at Anson

Merkel at Ballinger

 

DISTRICT 6-3A DIVISION II

 

District Overall

W L W L

Dublin 2 0 7 0

Comanche 2 0 4 3

Millsap 1 1 2 5

Jacksboro 1 1 3 4

Tolar 0 2 3 4

Rio Vista 0 2 1 5

———

Friday, Oct. 19

Comanche 28, Millsap 0

Dublin 46, Rio Vista 12

Jacksboro 42, Tolar 21

———

Friday, Oct. 26

Rio Vista at Comanche

Jacksboro at Dublin

Millsap at Tolar

 

DISTRICT 7-2A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

San Saba 2 0 7 0

Crawford 2 0 4 3

De Leon 2 0 4 3

Valley Mills 0 2 3 4

Hico 0 2 1 5

Goldthwaite 0 2 1 6

———

Friday, Oct. 19

Crawford 46, Goldthwaite 6

San Saba 55, Hico 14

De Leon 42, Valley Mills 21

———

Friday, Oct. 26

Hico at Goldthwaite

Valley Mills at San Saba

De Leon at Crawford

 

DISTRICT 14-A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

May 0 0 4 3

Gorman 0 0 4 3

Santa Anna 0 0 2 5

Lingleville 0 0 1 5

———

Friday, Oct. 19

Gorman, OPEN

Lingleville, OPEN

May, OPEN

Santa Anna, OPEN

———

Friday, Oct. 26

May at Santa Anna

Lingleville at Gorman

 

DISTRICT 15-A DIVISION I

 

District Overall

W L W L Evant 0 0 6 1

Zephyr 0 0 5 2

Jonesboro 0 0 4 3

Lometa 0 0 2 5

———

Friday, Oct. 19

Evant, OPEN

Jonesboro, OPEN

Lometa, OPEN

Zephyr, OPEN

———

Friday, Oct. 26

Evant at Zephyr

Jonesboro at Lometa

 

DISTRICT 15-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Blanket 2 0 8 0

Sidney 1 0 6 1

Brookesmith 1 1 4 3

Rising Star 0 1 1 6

Mullin 0 2 2 6

———

Friday, Oct. 19

Blanket 1, Rising Star 0 (forfeit)

Brookesmith 39, Mullin 26

Sidney, OPEN

———

Friday, Oct. 26

Brookesmith at Sidney

Rising Star at Mullin

Blanket, OPEN

 

DISTRICT 16-A DIVISION II

 

District Overall

W L W L

Cherokee 2 0 3 5

Richland Springs 1 0 6 1

Panther Creek 1 1 3 4

Rochelle 0 1 1 6

Lohn 0 2 0 4

———

Friday, Oct. 19

Richland Springs 54, Panther Creek 6

Cherokee 63, Lohn 7

Rochelle, OPEN

———

Friday, Oct. 26

Richland Springs at Lohn

Rochelle at Panther Creek

Cherokee, OPEN