Prior to games played Friday, Nov. 2

 

 

 

 

DISTRICT 5-4A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

Waco La Vega 2 0 6 2

Stephenville 2 1 5 3

Brownwood 1 1 4 3

Gatesville 1 1 3 5

China Spring 0 3 4 5

———

Friday, Oct. 26

Stephenville 45, Brownwood 20

Waco La Vega 56, China Spring 17

Gatesville, OPEN

———

Friday, Nov. 2

Brownwood at Waco La Vega

Gatesville at Stephenville

China Spring, OPEN

 

DISTRICT 3-3A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

Wall 3 0 5 2

Eastland 2 1 6 2

Jim Ned 2 1 6 2

Clyde 1 2 2 5

Breckenridge 1 2 3 5

Early 0 3 4 4

———

Friday, Oct. 26

Breckenridge 35, Early 14

Jim Ned 22, Clyde 8

Wall 41, Eastland 21

———

Friday, Nov. 2

Early at Jim Ned

Breckenridge at Wall

Eastland at Clyde

 

DISTRICT 4-3A DIVISION II

 

District Overall

W L W L

Cisco 5 0 7 0

Anson 4 1 4 4

Merkel 3 2 3 5

Ballinger 3 2 5 3

Bangs 2 3 2 6

Grape Creek 2 3 3 5

Coleman 1 4 2 6

San Angelo TLCA 0 5 1 7

———

Friday, Oct. 26

Coleman 47, Bangs 0

Cisco 49, Grape Creek 8

Anson 62, San Angelo TLCA 7

Merkel 53, Ballinger 41

———

Friday, Nov. 2

Bangs at San Angelo TCLA

Ballinger at Coleman

Anson at Cisco

Merkel at Grape Creek

 

DISTRICT 6-3A DIVISION II

 

District Overall

W L W L

Comanche 3 0 5 3

Dublin 2 1 7 1

Jacksboro 2 1 4 4

Millsap 2 1 3 5

Tolar 0 3 3 5

Rio Vista 0 3 1 6

———

Friday, Oct. 26

Comanche 49, Rio Vista 7

Jacksboro 42, Dublin 29

Millsap 16, Tolar 13

———

Friday, Nov. 2

Dublin at Comanche

Jacksboro at Millsap

Tolar at Rio Vista

 

DISTRICT 7-2A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

San Saba 3 0 8 0

De Leon 3 0 5 3

Crawford 2 1 4 4

Hico 1 2 2 5

Valley Mills 0 3 3 5

Goldthwaite 0 3 1 7

———

Friday, Oct. 26

Hico 33, Goldthwaite 10

San Saba 56, Valley Mills 13

De Leon 30, Crawford 14

———

Friday, Nov. 2

Goldthwaite at De Leon

San Saba at Crawford

Hico at Valley Mills

 

DISTRICT 14-A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

Gorman 1 0 5 3

May 1 0 5 3

Santa Anna 0 1 2 6

Lingleville 0 1 1 6

———

Thursday, Oct. 25

May 63, Santa Anna 18

Friday, Oct. 26

Gorman 60, Lingleville 0

———

Friday, Nov. 2

May at Gorman

Santa Anna at Lingleville

 

DISTRICT 15-A DIVISION I

 

District Overall

W L W L Zephyr 1 0 6 2

Jonesboro 1 0 5 3

Lometa 0 1 2 6

Evant 0 1 6 2

———

Friday, Oct. 26

Zephyr 94, Evant 48

Jonesboro 68, Lometa 22

———

Friday, Nov. 2

Zephyr at Jonesboro

Lometa at Evant

 

DISTRICT 15-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Blanket 2 0 8 0

Brookesmith 2 1 5 3

Sidney 1 1 6 2

Mullin 1 2 3 6

Rising Star 0 2 1 7

———

Friday, Oct. 26

Brookesmith 46, Sidney 31

Mullin 54, Rising Star 7

Blanket, OPEN

———

Friday, Nov. 2

Mullin at Blanket

Sidney at Rising Star

Brookesmith, OPEN

 

DISTRICT 16-A DIVISION II

 

District Overall

W L W L

Richland Springs 2 0 7 1

Cherokee 2 0 3 5

Panther Creek 2 1 4 4

Rochelle 0 2 1 7

Lohn 0 3 0 5

———

Thursday, Oct. 25

Richland Springs 56, Lohn 0

Friday, Oct. 26

Panther Creek 55, Rochelle 6

Cherokee, OPEN

———

Friday, Nov. 2

Richland Springs at Cherokee

Lohn at Rochelle

Panther Creek, OPEN

 

AMERICAN SOUTHWEST CONFERENCE FOOTBALL

 

Conf. Overall

W L W L

Mary Hardin-Baylor 7 0 8 0

Hardin-Simmons 6 1 7 1

Texas Lutheran 5 2 6 2

East Texas Baptist 5 2 5 3

Louisiana College 4 3 4 4

Southwestern 3 4 4 4

McMurry 2 5 2 6

Belhaven 1 6 1 7

Sul Ross 1 6 1 7

Howard Payne 1 6 1 7

———

Saturday, Oct. 27

Texas Lutheran 53, Howard Payne 7

Hardin-Simmons 49, Southwestern 35

Mary Hardin-Baylor 80, McMurry 7

East Texas Baptist 60, Sul Ross 14

Louisiana College 42, Belhaven 7

———

Saturday, Nov. 3

Southwestern at Howard Payne

Hardin-Simmons at Belhaven

East Texas Baptist at McMurry

Louisiana College at Mary Hardin-Baylor

Sul Ross at Texas Lutheran