Through games played Thursday, Nov. 8

 

 

 

 

DISTRICT 5-4A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

Waco La Vega 3 0 7 2

Stephenville 3 1 6 3

Brownwood 1 2 4 4

Gatesville 1 2 3 6

China Spring 0 3 4 5

———

Friday, Nov. 9

China Spring at Brownwood

Waco La Vega at Gatesville

Stephenville, OPEN

———

Friday, Nov. 2

Waco La Vega 57, Brownwood 19

Stephenville 31, Gatesville 3

China Spring, OPEN

 

DISTRICT 3-3A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

Wall 4 0 6 2

Eastland 3 1 7 2

Jim Ned 3 1 7 2

Clyde 1 3 2 6

Breckenridge 1 3 3 6

Early 0 4 4 5

———

Friday, Nov. 9

Wall at Early

Jim Ned at Eastland

Clyde at Breckenridge

———

Friday, Nov. 2

Jim Ned 61, Early 6

Wall 28, Breckenridge 22

Eastland 28, Clyde 14

 

DISTRICT 4-3A DIVISION II

 

District Overall

W L W L

Cisco 6 0 8 0

Ballinger 4 2 6 3

Anson 4 2 4 5

Merkel 4 2 4 5

Bangs 3 3 3 6

Grape Creek 2 4 3 6

Coleman 1 5 2 7

San Angelo TLCA 0 6 1 8

———

Friday, Nov. 9

Cisco at Bangs

Coleman at Merkel

San Angelo TLCA at Ballinger

Anson at Grape Creek

———

Friday, Nov. 2

Bangs 52, San Angelo TCLA 21

Ballinger 41, Coleman 0

Cisco 63, Anson 13

Merkel 50, Grape Creek 6

 

DISTRICT 6-3A DIVISION II

 

District Overall

W L W L

Comanche 4 0 6 3

Jacksboro 3 1 5 4

Dublin 2 2 7 2

Millsap 2 2 3 6

Tolar 1 3 4 5

Rio Vista 0 4 1 7

———

Friday, Nov. 9

Comanche at Tolar

Millsap at Dublin

Rio Vista at Jacksboro

———

Friday, Nov. 2

Comanche 54, Dublin 30

Jacksboro 48, Millsap 26

Tolar 55, Rio Vista 20

 

DISTRICT 7-2A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

San Saba 4 0 9 0

De Leon 4 0 6 3

Crawford 2 2 4 5

Valley Mills 1 3 4 5

Hico 1 3 2 6

Goldthwaite 0 4 1 8

———

Friday, Nov. 9

De Leon at San Saba

Valley Mills at Goldthwaite

Crawford at Hico

———

Friday, Nov. 2

De Leon 77, Goldthwaite 7

San Saba 41, Crawford 14

Valley Mills 24, Hico 15

 

DISTRICT 14-A DIVISION I

 

District Overall

W L W L

May 3 0 7 3

Gorman 1 1 5 4

Santa Anna 1 1 3 6

Lingleville 0 3 1 8

———

Thursday, Nov. 8

May 56, Lingleville 0

Friday, Nov. 9

Gorman at Santa Anna

———

Friday, Nov. 2

May 64, Gorman 44

Santa Anna 74, Lingleville 44

 

DISTRICT 15-A DIVISION I

 

District Overall

W L W L Jonesboro 2 0 6 3

Zephyr 1 1 6 3

Evant 1 1 7 2

Lometa 0 2 2 7

———

Friday, Nov. 9

Zephyr at Lometa

Jonesboro at Evant

———

Friday, Nov. 2

Jonesboro 86, Zephyr 78 (2 OTs)

Evant 44, Lometa 20

 

DISTRICT 15-A DIVISION II

District Overall

W L W L

Blanket 3 0 9 0

Brookesmith 3 1 6 3

Sidney 2 1 7 2

Mullin 1 3 3 7

Rising Star 0 4 1 9

———

Thursday, Nov. 8

Brookesmith 53, Rising Star 6

Friday, Nov. 9

Blanket at Sidney

Mullin, OPEN

———

Friday, Nov. 2

Blanket 45, Mullin 0

Sidney 56, Rising Star 6

Brookesmith, OPEN

 

DISTRICT 16-A DIVISION II

 

District Overall

W L W L

Richland Springs 3 0 8 1

Panther Creek 2 1 4 4

Cherokee 2 1 3 6

Rochelle 1 2 1 8

Lohn 0 4 0 6

———

Friday, Nov. 9

Rochelle at Richland Springs

Panther Creek at Cherokee

Lohn, OPEN

———

Friday, Nov. 2

Richland Springs 60, Cherokee 12

Rochelle 52, Lohn 20

Panther Creek, OPEN

 

AMERICAN SOUTHWEST CONFERENCE FOOTBALL

 

Conf. Overall

W L W L

Mary Hardin-Baylor 8 0 9 0

Hardin-Simmons 7 1 8 1

Texas Lutheran 6 2 7 2

East Texas Baptist 6 2 6 3

Southwestern 4 4 5 4

Louisiana College 4 4 4 5

McMurry 2 6 2 7

Belhaven 1 7 1 8

Sul Ross 1 7 1 8

Howard Payne 1 7 1 8

———

Saturday, Nov. 10

Howard Payne at Louisiana College

McMurry at Hardin-Simmons

Texas Lutheran at Southwestern

Mary Hardin-Baylor at East Texas Baptist

Belhaven at Sul Ross

———

Saturday, Nov. 3

Southwestern 54, Howard Payne 17

Hardin-Simmons 61, Belhaven 13

East Texas Baptist 62, McMurry 7

Mary Hardin-Baylor 80, Louisiana College 7

Texas Lutheran 63, Sul Ross 20